Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5784
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koralowa Ścieżka już otwarta, ale ze spacerami – ostrożnie

Wiadomości: KARKONOSZE
Niedziela, 19 lutego 2012, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela
Fot. KPN
Po zakończeniu prac związanych z dostosowaniem szlaku do warunków zimowych w Karkonoskim Parku Narodowym otwarto szlak niebieski „Koralowa ścieżka” na odcinku pomiędzy Rozdrożem pod Śmielcem a Czarną Przełęczą”. Turystom zaleca się jednak rozsądek podczas wycieczki w góry.

Jak podają pracownicy KPN – u, część szlaku powyżej górnej granicy lasu otyczkowano, natomiast poniżej odmalowano znaki, które w wyniku bardzo dużej ilości śniegu znalazły się pod pokrywą śnieżną przekraczającą miejscami dwa metry. W miejscu, w którym szlak prowadził zbyt blisko Czarnego Kotła Jagniątkowskiego wytyczono nowy zimowy przebieg tego szlaku.

- Jednak ze względu na dużą ilość pokrywy śnieżnej, oraz oblodzenie zaleca się zachowanie dużej ostrożności i odpowiedni ekwipunek zimowy przy pokonywaniu tego odcinka, gdyż istnieje zagrożenie zsunięcia się do żlebu kotła – ostrzegają pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~j/g 19-02-2012 8:26
Brakuje jeszcze tyczek na szlaku poniżej Petrovki w stronę Jagniątkowa - turyści mają kłopot i kluczą poza szlakiem
~gkjhjk 19-02-2012 10:07
przydałoby się więcej zdjęć bo dalej nie wiem czy mam iść...
Piipi Jelonkowa 19-02-2012 11:05
..do - [~Gkijhjk] .. patrz na te wystajace patyki .. i idz ! / zdj.nr.02 /
~Pik K 19-02-2012 14:51
Z.apraszam na zimowe szlaki w Karkonoszach. Podejście zalecam Petrowką. http://youtu.be/Xoz3BTvGVaQ
~turysta 19-02-2012 21:42
Szkoda, że Karkonoski Park Narodowy wyremontował w ostatnim czasie fragment Ko...lowej Ścieżki (drewniane kładki, wyrównana nawierzchnia) na ok. 2 km odcinku, a resztę zostawił w takim stanie, że może sobie na szlaku nogi połamać (np. pod Czarną Przełęczą czy powyżej Jagniątkowa). Na dodatek wyremontowano wcale nie najbardziej zniszczony odcinek szlaku. Tak wyglądają remonty w KPN? Czesi w ostatnim czasie wyremontowali porządnie m.in. cały szlak z Obri dulu na Przełęcz pod Śnieżką, KPN wyremontował nieznaczny odcinek, a chwali się tym bardziej niż Czesi. Może dlatego, że u nich remonty szlaków to normalność, u nas położenie kilku kładek to już jest wielki "remont".
~Obserwer 19-02-2012 22:21
Widzialam kiedys nad sniezka jak lataly spadochrony wspanaily widok.to musi byc fascynujace.
~trew 19-02-2012 22:23
Ta trasa jest piekielnie trudna zimą!!! Proszę Jelonkę aby NIE ZACHĘCAŁA do takich wypraw! Bez rakiet śnieżnych i odpowiedniego ekwipunku ta trasa NIE JEST DO PRZEJŚCIA. To jest trasa dla profesjonalistów!!! Pod Śmielcem widoki są wspaniałe ale leży tam każdego sezonu nawet 350 cm śniegu! Po takim śniegu nie da się CHODZIĆ BEZ RAKIET. Można się najnormalniej zapaść i zamarznąć. Poniżej link do zimowej panoramy z tej trasy: www.willajagniatkow.pl/?pod-smielcem,127
~do trew 19-02-2012 23:46
Nie panikuj, gościu. Karkonosze to nie Himalaje, mnóstwo ludzi wchodzi na Śnieżkę, to na Czarną Przełęcz nie wejdą? Z tym śniegiem to też nakłamałeś, bo po pierwsze: tyle to może być tylko pod koniec zimy, i to też tylko w zaspach, po drugie, jak jest mróz, to może być nawet i 5 m śniegu i idzie się dobrze. Widać, że nie masz żadnego doświadczenia w chodzeniu po górach zimą, więc jeśli góry powinno się przed kimś zamykać, to przed takimi jak ty. A pozostałym pozwól decydować samemu o sobie - nie każdy jest takim urodzonym i...lem jak ty.
~123 20-02-2012 6:36
DO OBSERWER- TE SPADOCHRONY TO BYŁY NIEMIECKIE BO SZKOPY NA SNIEZCE SZKOLILI SWOJE ODDZIALY KOMANDOSOW ZA 2 WOJNY SWIATOWEJ HAHAHAHAHA
~do ~do trew 20-02-2012 9:18
"po drugie, jak jest mróz, to może być nawet i 5 m śniegu i idzie się dobrze" - ludzie - nie słuchajcie tych bzdur, facet góry zna z widokówek. W chwili obecnej wybierajcie trasy gdzie będziecie mieli pewność, że chodzi dużo ludzi i szlaki są przetarte. "Karkonosze to nie Himalaje" - facet - jedź sobie teraz chociażby w Rudawy Janowickie w okolice Dziczej Góry - zobaczysz co to znaczy iść w śniegu po pas parę kilometrów. Na mniej uczęszczane trasy rakiety są teraz KONIECZNE.
~do 09:18 20-02-2012 14:15
Dziecko drogie, to ty znasz góry tylko z widokówek. I sam pojeźdź sobie w Rudawy Janowickie. Teraz może człowiek się zapada, bo śnieg jest mokry (ale też tylko poza szlakiem i nie po pas), zupełnie inaczej jest, gdy jest zmrożony. Jeśli ty nie rozróżniasz różnych warunków w górach, to faktycznie tacy jak ty powinni mieć zakaz wychodzenia w góry. Tak się składa, że byłem w ostatni weekend w Rudawach (na Skalniku) i szlak jest całkiem dobrze ubity, więc idzie się nieźle. Rakiety przydadzą się głównie do tego, żeby takich jak ty wysłać w kosmos - na ziemi już teraz mamy za dużo nieuków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group