Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9750
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kontrowersje wokół nowej imprezy

Sobota, 17 lutego 2018, 7:29
Autor: Paweł Guszała
Region: Kontrowersje wokół nowej imprezy
Fot. Paweł Guszała
Chyba każdy mieszkaniec naszego regionu zna, przynajmniej ze słyszenia, Lwóweckie Lato Agatowe. To kultowa impreza, o bogatej 20–letniej historii, co roku przyciągająca rzesze zwiedzających. To na niej między innymi wzorować się chce Lubań tworząc Sudecki Festiwal Minerałów.

Sama chęć organizacji takiego wydarzenia w miejscowości oddalonej od Lwówka Śląskiego o zaledwie 33 km jest dosyć kontrowersyjna. A jeśli dodamy do tego fakt, że organizatorzy z Lubania chcieliby, aby impreza odbyła się w tym samym czasie co Lato Agatowe, to ciężko uwierzyć w ich dobre intencje.

- Impreza ma odbywać się w tym samym dniu co Lwóweckie Lato Agatowe, to jest najgorsze w tym wszystkim. Nieuczciwość ze strony samorządu lubańskiego, który tak naprawdę kradnie nasz pomysł, tłumacząc w dodatku, że my już nie chcemy organizować u siebie takiej imprezy. To oczywiście kłamstwo. Nikt z nami nie omawiał tego pomysłu, nie był prowadzony żaden dialog. Czegoś takiego się nie robi – mówi Mariola Szczęsna, burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski.

Lubańską wersję Lata Agatowego organizować będzie lokalny samorząd przy współpracy z Towarzystwem Geologicznym „Spirifer”. Warto zaznaczyć, że wcześniej organizacja ta uczestniczyła w lwóweckiej imprezie.

W imieniu burmistrza Lubania na nasze pytania odpowiadał dr Łukasz Tekiela, dyrektor Muzeum Regionalnego. - Wszystkie elementy, z których składa się Lato Agatowe funkcjonowały już wcześniej i równolegle do tej imprezy w innych miastach. Jest to po prostu zlepek różnych pomysłów zaczerpnięty z różnych imprez z terenu naszego kraju, który funkcjonuje pod jedną nazwą: Lato Agatowe. Funkcjonuje bardzo dobrze, nie ma co ukrywać. Chcielibyśmy aby Sudecki Festiwal Minerałów obejmował kilka imprez o bardzo zbliżonym charakterze, w kilku miejscowościach. Te imprezy miałyby odbywać się w tym samym czasie.

Dwa wydarzenia, o takiej samej tematyce, w tym samym czasie to także problem dla wystawców. Każdy z nich będzie musiał wybrać, czy ze swoimi „geologicznymi skarbami” pojedzie do Lwówka Śląskiego czy do Lubania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
115
Nigdy
23%
Rzadko
46%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group