Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4940
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kontrabanda i nie tylko

Czwartek, 29 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Kontrabanda i nie tylko
Fot. ŁOSG
Dwie próby przemytu przez granicę państwa papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy oraz bez znaków akcyzy ujawnili w środę funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu. Zatrzymano także Polaka ściganego listem gończym. Pogranicznicy udaremnili też przewóz kradzionego samochodu.

Przemytnicy papierosów to Polacy, którzy do kontrabandy posłużyli się samochodami osobowymi.
– W różnego rodzaju skrytkach naszpikowali je paczkami z towarem – poinformowała por. Jolanta Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.
Łącznie funkcjonariusze ujawnili około 1600 paczek papierosów o wartości 7900zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą celnicy.

Mandatem karnym w wysokości 200 zł został ukarany Polak, który dokonał przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po przeprowadzeniu czynności ustalono, że osoba ta jest również poszukiwana listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Koszalinie.
Zatrzymanego przekazano policji w Bogatyni.

W Jędrzychowicach, funkcjonariusze ŁOSG udaremnili próbę wwiezienia do Polski samochodu osobowego marki VW Golf pochodzącego z kradzieży. Samochód oraz osoby – mieszkańcy Zgorzelca, którzy usiłowali przewieźć pojazd przez granicę – pozostają w dyspozycji funkcjonariuszy. Wartość pojazdu oszacowano na 30 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group