Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10395
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Konsultacje w Starej Kamienicy

Poniedziałek, 27 maja 2019, 10:03
Aktualizacja: Wtorek, 28 maja 2019, 8:22
Autor: WAC
Stara Kamienica: Konsultacje  w Starej Kamienicy
Fot. KED
Do 6 czerwca potrwają konsultacje społeczne, w trakcie których samorząd gminny chce poznać opinie mieszkańców o proponowanych nazwach ulic, które już niedługo maja być wprowadzone w Starej Kamienicy.

Udział w ponownych konsultacjach społecznych mogą wziąć osoby mieszkające w Starej Kamienicy, właściciele nieruchomości oraz firm zlokalizowanych w Starej Kamienicy. Po zakończeniu konsultacji i zapoznaniu się z jej wynikami, nazwy ulic zostaną zatwierdzone uchwałą Rady Gminy. Ma się to stać jeszcze w tym roku.

Do mieszkańców i właścicieli zostaną następnie wysyłane zawiadomienia o wprowadzeniu nazewnictwa, na podstawie których będzie można zmieniać dokumenty. Gmina poniesie koszty wykonania i umieszczenia tablic z nazwami ulic oraz wprowadzenia wszelkich zmian w dokumentacji gminnej. Zmiana adresu zameldowania w Gminnym Rejestrze Mieszkańców dokonana zostanie z urzędu. Opłacie nie podlegają: wymiana dowodów osobistych, aktualizacja adresu w ewidencji gruntów i budynków, aktualizacja adresu w księdze wieczystej – dokonana na wniosek Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, zmiana wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i aktualizacja zawartości wpisu, podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego.

Wprowadzamy nazewnictwo ulic ze względów praktycznych – mówi wójt gminy Mariusz Marek. - Wieś ta ma coraz bardziej rozproszoną zabudowę i zwłaszcza osoby z zewnątrz mają duże problemy ze znalezieniem konkretnego adresu. Mieliśmy też sygnały od od straży pożarnej, że w kilku sytuacjach ratownikom sporo czasu zajęło ustalenie adresu posesji, gdzie wezwano ich na interwencję. To już druga tura konsultacji społecznych w tej sprawie, bo chcemy, aby wprowadzane nazwy nie budziły kontrowersji i były zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. W pierwszej części konsultacji zgłoszono kilka propozycji nazw i zostały one uwzględnione. Przyjęlismy zasadę, aby nazewnictwo ulic nawiązywało do obiektów, ktore się przy nich znajdują lub też okresleń zwyczajowo używanych przez mieszkańców. W pozostałych przypadkach ulice będą nosić nazwy minerałów, m.in. Szmaragdowa, Granitowa, Kwarcowa, Agatowa

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
33%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group