Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5731
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konsultacje w Starej Kamienicy

Wiadomości: Stara Kamienica
Poniedziałek, 27 maja 2019, 10:03
Aktualizacja: Wtorek, 28 maja 2019, 8:22
Autor: WAC
Fot. KED
Do 6 czerwca potrwają konsultacje społeczne, w trakcie których samorząd gminny chce poznać opinie mieszkańców o proponowanych nazwach ulic, które już niedługo maja być wprowadzone w Starej Kamienicy.

Udział w ponownych konsultacjach społecznych mogą wziąć osoby mieszkające w Starej Kamienicy, właściciele nieruchomości oraz firm zlokalizowanych w Starej Kamienicy. Po zakończeniu konsultacji i zapoznaniu się z jej wynikami, nazwy ulic zostaną zatwierdzone uchwałą Rady Gminy. Ma się to stać jeszcze w tym roku.

Do mieszkańców i właścicieli zostaną następnie wysyłane zawiadomienia o wprowadzeniu nazewnictwa, na podstawie których będzie można zmieniać dokumenty. Gmina poniesie koszty wykonania i umieszczenia tablic z nazwami ulic oraz wprowadzenia wszelkich zmian w dokumentacji gminnej. Zmiana adresu zameldowania w Gminnym Rejestrze Mieszkańców dokonana zostanie z urzędu. Opłacie nie podlegają: wymiana dowodów osobistych, aktualizacja adresu w ewidencji gruntów i budynków, aktualizacja adresu w księdze wieczystej – dokonana na wniosek Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, zmiana wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i aktualizacja zawartości wpisu, podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego.

Wprowadzamy nazewnictwo ulic ze względów praktycznych – mówi wójt gminy Mariusz Marek. - Wieś ta ma coraz bardziej rozproszoną zabudowę i zwłaszcza osoby z zewnątrz mają duże problemy ze znalezieniem konkretnego adresu. Mieliśmy też sygnały od od straży pożarnej, że w kilku sytuacjach ratownikom sporo czasu zajęło ustalenie adresu posesji, gdzie wezwano ich na interwencję. To już druga tura konsultacji społecznych w tej sprawie, bo chcemy, aby wprowadzane nazwy nie budziły kontrowersji i były zgodne z oczekiwaniami mieszkańców. W pierwszej części konsultacji zgłoszono kilka propozycji nazw i zostały one uwzględnione. Przyjęlismy zasadę, aby nazewnictwo ulic nawiązywało do obiektów, ktore się przy nich znajdują lub też okresleń zwyczajowo używanych przez mieszkańców. W pozostałych przypadkach ulice będą nosić nazwy minerałów, m.in. Szmaragdowa, Granitowa, Kwarcowa, Agatowa

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
33%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 27-05-2019 12:31
Jak to dobrze, że w ten sposób podchodzą do sytuacji. W JG mamy ulicę Thebesiusa (nie wiem czy pisownia ok). Nic nie mam do rzeczonego Pana Thebesiusa, ale jak można tak nazwać ulicę? Ani to wymówić, ani napisać. To nie można było ul. Skarbowa (bo tam jest US), albo ul. Szpitalna (w sumie też blisko)? Czy w Niemczech jest ulica Grzegorza Brzęczyszczykiewicza? ;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group