Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8070
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Konstruował ładunki wybuchowe. Dla kogo?

Sobota, 16 listopada 2013, 11:04
Aktualizacja: 11:11
Autor: 112
Region: Konstruował ładunki wybuchowe. Dla kogo?
Fot. KPP Lwówek Śl.
Policjanci z Mirska otrzymali w czwartek (14.11.) informację, że mieszkaniec tego miasta skonstruował bombę. Okazało się, że mężczyzna ma spory arsenał. Czy robił to na zlecenie grup przestępczych ustali śledztwo.

- Materiały wybuchowe ukryte były w jednym z pomieszczeń gospodarczych praktycznie w centrum miasta. Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Mirska – informuje rzecznik prasowy KPP w Lwówku Śląskim st.asp. Mateusz Królak.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci z Lwówka Śl. i Gryfowa Śl. oraz strażacy z OSP Mirsk. Ograniczono dostęp do części obszaru wokół tego pomieszczenia. W godzinach wieczornych na miejsce przybyli pirotechnicy z jednostki antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i przewodnik z psem do wykrywania materiałów wybuchowych.

- Po przeszukaniu pomieszczenia zabezpieczono znaczne ilości materiałów pirotechnicznych: lonty, naboje ćwiczebne do broni myśliwskiej czy łuski po nabojach z broni myśliwskiej. Zatrzymanego mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie – dodaje rzecznik

Trwają czynności celem ustalenia czy materiały te nie zostały użyte do konstrukcji ładunków wybuchowych dla grup przestępczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group