Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 6820
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs literacki dla osadzonych

Piątek, 30 października 2020, 10:09
Autor: WAC
Jelenia Góra: Konkurs literacki dla osadzonych
Fot. areszt śledczy
W skromniejszej formie odbyła się VIII. edycja, organizowanego przez areszt śledczy w Jeleniej Gorze, Ogólnopolskiego Konkursu na scenariusz sztuki teatralnej "Zrozumieć siebie".

W tegorocznej edycji konkursu, organizowanego dla osadzonych w jednostkach penitencjarnych wzięło udział siedmiu uczestników, czyli nieco mniej niż w poprzednich latach. Ich utwory oceniło jury, złożone z przedstawicieli jednostek kulturalnych współpracujących z jeleniogórskim aresztem. Najwyższe uznanie zdobył scenariusz Wiesława Leśniaka "Metoda na Dziadka". Drugą nagrodę otrzymał Andrzej Wójcik za sztukę "Nagroda", a trzecią Piotr Małecki za utwór "Zrozumieć życie".

Jury konkursu, w skład którego wchodziły osoby ze świata kultury, teatru, sztuki zgodnie stwierdziło, że przesyłane prace rokrocznie utrzymują wysoki poziom - mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego aresztu śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Od pewnego czasu obserwujemy pewne zmiany w tematyce nadsyłanych utworów. Wcześniej były one poświęcone głównie izolacji i uwięzieniu. Teraz pojawił się nowy trend. Coraz częściej traktują one o życiu na wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group