Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7387
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec ze smrodem z oczyszczalni

Wtorek, 25 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 23:55
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Szansa na zakończenie koszmaru ludzi, którzy mieszkają w pobliżu oczyszczalni ścieków.

Walka z fetorem i żółtą kranówką wygrana! Miejska oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody zostaną w ciągu dwóch lat odnowione za ponad 10 mln euro.
– Najlepiej by było, aby tę oczyszczalnię przenieśli w inne miejsce. Modernizacja pewnie niewiele da – mówili nam wczoraj mieszkańcy.

Na uciążliwy fetor skarżymy się od dawna.
Są takie dni, że lepiej nie otwierać okien – mówi Bożena Bajdak z ulicy Lwóweckiej. – Śmierdzi tak, że nie da się wytrzymać. Nawet zimą – potwierdza Marcin Karasiewicz.
– Oczyszczalnia działa od kilkunastu lat w oparciu o przestarzałą technologię, która nie spełnia norm Unii Europejskiej – potwierdza Ewa Tomera, naczelniczka wydziału ochrony środowiska. Nieprzyjemne zapachy z oczyszczalni przeszkadzają także klientom hipermarketu Tesco, oddalonego o dwa kilometry od obiektu.
– Pieniądze na modernizację pochodzą z funduszy Unii Europejskiej i z budżetu Jeleniej Góry – wyjaśniła Regina Stefanowska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej jeleniogórskiego urzędu miasta.
To największa inwestycja w stolicy Karkonoszy. – Za dwa lata dzięki niej będzie nie tylko czystsze powietrze, ale z kranów jeleniogórzan popłynie lepiej oczyszczona woda
– argumentują urzędnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group