Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 9527
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec wakacji! Witaj szkoło!

Wtorek, 1 września 2015, 14:29
Aktualizacja: Środa, 2 września 2015, 9:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koniec wakacji! Witaj szkoło!
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwszy dzień września jedni kojarzą z powrotem do szarej rzeczywistości, inni ze szkolnymi murami i boiskami, gdzie spotkają po wakacyjnej przerwie koleżanki i kolegów. Bez względu na odczucia obowiązek szkolny gromadzi tego dnia w jednym miejscu uczniów i grono pedagogiczne, a już od jutra pierwszy dzwonek...

Jeleniogórskie szkoły przywitały podopiecznych na boiskach i placach, bowiem pogoda ku temu sprzyjała. W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Armii Krajowej zebrało się ponad 500 dzieci, którym towarzyszyli rodzice i nauczyciele. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Dyrektor SP 2 Beata Kozyra przemawiając do dzieci przytoczyła słowa Walta Dinsey'a: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. - Zacytowałam Walta Disney'a dlatego, że chciałam, żeby dzieci się poczuły jeszcze jak w okresie dziecięcym. Walt Disney jest znany wszystkim dzieciom i myślę, że to jest najprostsze przesłanie do dzieci mówiące o tym, że świat jest po to, żeby zdobywać – wyjaśnia Beata Kozyra.

Najmłodsi z nutką niepewności wchodzili w szkolne progi. - Nie chcę chodzić do szkoły, bo nie ma tu kolegów z przedszkola – stwierdził 6-letni Patryk. Z kolei 3 lata starsza Ania przyznaje, że cieszy się z powrotu do szkoły, ale wakacje mogłyby trwać dłużej.

- Zaczyna się intensywna nauka, taka jest kolej rzeczy – powiedziała dyrektor Beata Kozyra. Jak mówi, szkoła jest przygotowana na przyjęcie sześciolatków, jest dobrze wyposażona, po remontach – nic tylko aktywnie się uczyć. W tym roku do „Dwójki” będzie uczęszczać przeszło 520 uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
829
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group