Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8951
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec roku szkolnego ze wschodzącą gwiazdą

Piątek, 25 czerwca 2010, 16:16
Aktualizacja: 17:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Koniec roku szkolnego ze wschodzącą gwiazdą
Fot. Angela
W najlepszych nastrojach, z nagrodami oraz z i nadzieją na niezapomniane wakacje opuszczali na dwa miesiące szkolne mury uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze. Na uroczystym apelu zaśpiewała Małgorzata Rostoczyńska, uczennica szkoły oraz finalistka programu TVP Śpiewaj i Walcz.

– Dziwny jest ten świat – znaną piosenką Czesława Niemena rozpoczęła apel kończący rok szkolny 2009/2010 Małgorzata Rostoczyńska, mieszkanka Świerzawy, uczennica technikum w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Sobieszowie oraz finalistka programu Śpiewaj i Walcz, która w najbliższym czasie wystąpi w Opolu.

Po jej występie dyrekcja szkoły oraz nauczyciele rozdali mnóstwo nagród, dyplomów, gratulacji i podziękowań dla tych, którzy ciężko pracowali przez ostatnie dziesięć miesięcy. Słowa uznania odebrała m.in. Monika Słota z klasy II technikum weterynaryjnego, najlepsza uczennica szkoły.
– Tak wysoką średnią dała mi systematyczna nauka z koleżanką. Na wakacje planuję połączyć przyjemne z pożytecznym, pojadę do pracy nad morze – mówi Monika Słota.

Nagrody, dyplomy i słowa podziękowania dla swoich rodziców odebrały też Agata Kociołek, uczennica klasy III klasy Technikum Weterynaryjnego oraz Aleksandra Focht z III klasy gimnazjum, uczennica ze świadectwem z „nieprzyzwoitą średnią”.
– W tym roku nie miałam w ogóle czasu dla siebie, dodatkowo przygotowywałam się do bierzmowania. Teraz jednak czuję ulgę, w końcu będę mogła odpocząć. Teraz już boję się pójścia do liceum, bo tam będzie zapewne jeszcze trudniej. Na wakacje być może wyjadę na dwa tygodnie do Chorwacji. Potrzebuję odpoczynku i wytchnienia – mówi Ola.

Z dyplomem i nagrodami rok szkolny skończyła też Anna Bezlapowicz, uczennica klasy II B gimnazjum.
– To był dla mnie bardzo udany rok szkolny, jest to mój pierwszy czerwony pasek i mam nadzieję, że nie ostatni. Jestem wdzięczna nauczycielom za to, że dali mi szansę na tak dobre wyniki. To była ciężka, ale opłacalna praca. Do samego końca stresowałam się, czy będę miała ten czerwony pasek. Teraz, kiedy nadeszły wakacje, czuję ogromną radość, w planach mam wyjazd nad morze – mówiła Ania.

Nad morze planuje wyjechać też Adam Wojtczak. Jak mówi, w minionym roku na wakacje przeprowadzał się do Karpnik z centralnej Polski, dlatego teraz nie chciałby, żeby tegoroczne wakacje przypominały minione.

A jak rok szkolny podsumowała pani dyrektor, Helena Kasperczyk? – Ten rok był bardzo pracowity, o czym świadczyły świadectwa z czerwonym paskiem, których rozdałam dzisiaj bez liku. Jak na razie cieszę się z wyniku egzaminu gimnazjalnego, nasi uczniowie osiągnęli najlepszą średnią zaraz po Liceum Ogólnokształcącym im. Żeromskiego. Teraz z niepokojem, ale bez trwogi, czekam na wyniki z egzaminów maturalnych i z przygotowania zawodowego. Bardzo chciałabym, żeby to były wysokie notowania, bo jest to droga naszych absolwentów do dalszej edukacji. Niedawno jedna z naszych uczennic została też zaproszona do ratusza, gdzie dziewięciu najlepszych uczniów ze wszystkich szkół jeleniogórskich zostało nagrodzonych przez prezydenta Marka Obrębalskiego. Teraz na wakacje życzyłabym sobie i wszystkim swoim uczniom dużo słońca. Sama planuję podreperować zdrowie w jednym z uzdrowisk w Krynicy Zdroju – mówi Helena Kasperczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group