Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6677
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec pandemicznego roku szkolnego

Piątek, 25 czerwca 2021, 14:57
Aktualizacja: 15:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Koniec pandemicznego roku szkolnego
Fot. MT
Z racji wprowadzonego na czas pandemii zdalnego nauczania, to był bardzo trudny rok szkolny zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. Dziś (25.06) uczniowie po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławkach, by jutro rozpocząć zasłużone wakacje.

W Szkołach Podstawowych nr 8 i nr 11 na Zabobrzu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, zrezygnowano z uroczystych apeli. Uczniowie klas I – VII świadectwa oraz nagrody za dobrą naukę odebrali podczas spotkań z wychowawcami w klasach. Odświętną oprawę miało jedynie wczorajsze (24.06) pożegnanie kończących naukę w szkole podstawowej ośmioklasistów.

W moim odczuciu kończący się rok szkolny z jednej strony był bardzo krótki, bo dzieci fizycznie krótko były w szkole, a z drugiej dłużył się, bo tęskniliśmy za uczniami i zdalna forma nauczania była bardzo trudna – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Maria Silbert - Salabura. - Cieszę się, że wreszcie ten rok się kończy. Gdy wczoraj byłam na zakończeniu klas ósmych, byłam bardzo wzruszona jak wielu naszych uczniów osiągnęło wyróżnienia i nagrody. Jak z małych dzieci wyrośli wspaniali, młodzi ludzie. Mam nadzieję, że we wrześniu na rozpoczęciu roku szkolnego spotkamy się w innych warunkach. Że będzie uroczyściej, że będzie sztandar, hymn szkoły oraz Polski. Dzieciom życzę, abyśmy po wakacjach spotkali się bezpiecznie, by całe i zdrowe i wypoczęte wróciły do szkoły.

W Szkole Podstawowej nr 3, dlakończących pewien etap edukacji uczniów trzecich klas zorganizowano, krótki pożegnalny apel. W jego trakcie dyrektor placówki Dorota Binkowska wyróżniła Katarzynę Tkacz za godne reprezentowanie szkoły oraz zdobycie szkolnego mistrzostwa Polski w szachach do lat jedenastu. Na zakończenie apelu dyrektor życzyła wszystkim uczniom zdrowych i udanych wakacji.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group