Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8956
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec laby, marsz do ławy!

Środa, 1 września 2010, 7:51
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 15:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koniec laby, marsz do ławy!
Wszystko co dobre szybko się kończy. Uczniowie SP nr 11 świętowali początek wakacji 25 czerwca. Po dwóch miesiącach wolnego muszą wrócić na lekcje.
Fot. TEJO
Dziś pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2010/2011. Miejskie uroczystości rozpoczęcia 10–miesięcznego cyklu zajęć odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

„Siódemka” na początek nowego roku szkolnego dostanie długo oczekiwane boisko, które podczas wakacji powstało na podwórku jednej z najstarszych podstawówek w mieście. Inwestycję władze miasta zapowiedziały w kwietniu, podczas uroczystości 60-lecia placówki. Nowe tereny sportowe już są gotowe. Czekają tylko na oficjalne otwarcie. Szkole do pełni szczęścia zabraknie tylko nowej elewacji.

W wielu placówkach oświaty, zwłaszcza ponadgimnazjalnych, zabraknie też… uczniów. Wszystko przez niż demograficzny. Utworzono mniej oddziałów, w związku z tym niektórzy nauczyciele stracą prace. Samorządowcy zapewniają, że dyrekcje szkół zrobiły wszystko, aby zminimalizować rozwiązywanie umów z pedagogami. Częściowo zostali przeniesieni do innych szkół, lub – jeśli to było możliwe – przeszli na emeryturę bądź na zagwarantowane w Karcie Nauczyciela roczne urlopy zdrowotne.

Jeleniogórska oświata wita nowy rok szkolny w odnowionych szkołach. Coraz mniej jest budynków, które wymagają solidnego remontu. Oprócz „siódemki” to monumentalny neobarokowy gmach I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego. Za dwa lata szkoła będzie świętowała stulecie istnienia. Marzeniem dyrekcji jest, aby obchody przeprowadzono w odrestaurowanym budynku.

Dziś także rozpoczynają pracę szkoły artystyczne. Wśród nich – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Janiny Garści. Uroczysty początek roku szkolnego o godz. 17 w Filharmonii Dolnośląskiej. Relacje - w popołudniowych doniesieniach Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group