Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6178
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koniec konfliktu KS Karkonosze – Urząd Miasta?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 sierpnia 2010, 13:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 11:02
Autor: rakuu
Fot. rakuu
Karkonosze są dla mnie bardzo wartościowym klubem z którym w dodatku jestem związany sentymentalnie – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Marek Obrębalski.

Wczoraj doszło do spotkania prezesa Tadeusza Dudy i włodarza Jeleniej Góry. Jak podkreśla prezydent wszystkie niedomówienia zostały wyjaśnione. Marek Obrębalski przyjął od prezesa KS Karkonosze zaproszenie na pierwszy mecz w sezonie, w którym jeleniogórski zespół będzie pełnił rolę gospodarza. Spotkanie odbędzie się 21 sierpnia a Jeleniogórzanie zmierzą się z bolesławieckim BKS-em.

W trakcie wczorajszej rozmowy poruszana była także kwestia stypendiów sportowych dla zawodników KS Karkonosze, w wyniku czego prezydent zgodził się na podniesienie kwot stypendiów, kosztem skrócenia okresu ich wypłacania z 5 do 4 miesięcy.

Prezydent mówił także o tym, że w przyszłości należy się zastanowić nad uzależnieniem wymiaru finansowania jeleniogórskich klubów od ich wyników sportowych, co może podnieść motywację zawodników do osiągania jak najlepszych rezultatów.

Na zakończenie Marek Obrębalski podkreślił, że oczekuje od podopiecznych Tomasza Lizaka awansu do III ligi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~HAHA 5-08-2010 19:10
A CO WYBORY SIE ZBLIŻAJĄ HEHE
~ksk 6-08-2010 9:36
Wybory ,wyborami ale uchwała Rady Miasta daje Panu Prezydentowi takie mozliwości , bardzo dobra i trafna decyzja Prezydenta ,w sport nalezy inwestować.
~zły 6-08-2010 21:17
bo wybory idą ! jak Jelenia Góra traciła ekstraklasę koszykówki to nic nie zrobiłeś NIC ! w kierunku pomocy klubowi ! A teraz wielki patron sportu w Jeleniej .
~metek 7-08-2010 8:50
Spotkali sie ale gdzie czyzby w sloniu bo tam mozna spotkac najczesciej prezesa.
~kiboc 8-08-2010 7:52
Miasto powinno jedynie wspierać sport dzieci i młodziezy, natomist kluby "zawodowe" powinny same poszukać sponsorów. Wystarczy im udostepnić obiekty za symboliczną złotówkę, natomiast finansowanie ich podstawowej działalności z budżetu miasta to przesada. Przypomnę, że za prezydentury M Zawiły była podjęta przez RM odopwiednia uchwała.
~luuugo 8-08-2010 8:03
Sponsoring jest inwestycją w reklamę (w tym przypadku miasta), niestety na boiskach sąsiednich gmin Jeleniej Górze reklama jest niepotrzebna. Dlatego sponsorowanie podrzędnego klubu jest marnotrastwem społecznych pieniędzy. Jedynym uzasadnieniem jest zachęcenie działaczy klubu do wzięcia udziału w wyborach lecz myli sie ten kto mysli , że działacza zapomną niespełnione obiecanki z poprzednich wyborów.
~Strachy 8-08-2010 8:56
Jeżeli Prezydent boi się o 20 głosów piłkarzy i 30 głosów kibiców, to jest w marnej sytuacji. bo więcej głosów dostanie gdy zrobi porządek w piłce jeleniogórskiej. Tylko uporządkowanie, usunięcie pseudo działaczy, połączenie klubów, postawienie na nowych sprawnych organizatorów może pomóc Karkonoszom i całemu sportowi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group