Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3438
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Konduktorzy z terminalami

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 7:27
Aktualizacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020, 11:17
Autor: KED
Region: Konduktorzy z terminalami
Fot. KED
To duże udogodnienie dla pasażerów pociągów Kolei Dolnośląskich szczególnie ważne podczas epidemii koronawirusa. Konduktorzy w składach tego przewoźnika zostali od 2 kwietnia wyposażeni w mobilne terminale do płatności bezgotówkowych.

Możliwość płatności kartą lub telefonem w pociągach to kolejne udogodnienie dla pasażerów wprowadzone przez Koleje Dolnośląskie, a zarazem dodatkowy środek bezpieczeństwa wobec zagrożenia koronawirusem. Obsługę wyposażoną w terminale można spotkać we wszystkich pojazdach spółki.

Spółka pozyskała do dyspozycji drużyn konduktorskich 240 mobilnych terminali płatniczych. W efekcie każdy z konduktorów obsługujących podróżnych będzie miał do dyspozycji swój własny. Urządzenia były testowane od początku lutego. Po trzymiesięcznej fazie testów miała zapaść ostateczna decyzja o ich wprowadzeniu na wyposażenie drużyn konduktorskich.

Troska o bezpieczeństwo naszych pracowników i podróżnych jest naszym obowiązkiem – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Dlatego zdecydowaliśmy się przyspieszyć wdrożenie przyjmowania płatności bezgotówkowych przez naszych kierowników pociągów i konduktorów. Jednocześnie apelujemy do pasażerów o korzystanie z możliwości zapłaty za bilet kartą lub telefonem tak często, jak to tylko możliwe. Zależy nam żebyśmy wzajemnie minimalizowali ryzyko zakażenia koronawirusem.

Twoja reakcja na artykuł?

21
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group