Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6295
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kończy się remont torowiska do Szklarskiej Poręby

Czwartek, 19 września 2013, 7:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2013, 14:29
Autor: Mea
Region: Kończy się remont torowiska do Szklarskiej Poręby
Fot. Mea
Trasę z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej już wkrótce pociągi pokonają w niespełna 50 min. Ponadto na stacji Szklarska Poręba Górna składy z kierunku Jeleniej Góry mają być skomunikowane z szynobusami do Harrachova i Korenova, skąd można dalej jechać np. do Pragi.

- Zakres prac modernizacyjnych, realizowanych obecnie na regionalnej linii kolejowej nr 311 Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna, obejmuje kompleksową przebudowę ponad 12 km torów oraz wymianę rozjazdów pomiędzy stacjami: Piechowice i Szklarska Poręba Górna. Na tym odcinku remontowane są również obiekty inżynieryjne oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Standard obsługi podróżnych poprawi przebudowa peronów. Stacje Piechowice i Szklarska Poręba Górna będą przystosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

- Po przebudowie średnia prędkość rozkładowa na tej trasie wyniesie średnio 40-55 km/h. Stosunkowo niewielka prędkość pociągów podyktowana jest wybitnie górskim charakterem trasy, jej licznymi ostrymi łukami i dużym zróżnicowaniem poziomów w terenie. Całkowita wartość przebudowy to prawie 36 mln złotych, z czego ponad 21 mln pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-20013. Termin zakończenia prac wyznaczono na IV kwartał 2013 r. – mówi rzecznik.

- Od nowego rozkładu jazdy przewidziany jest powrót pociągów na trasę z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Prace na linii poprawią standard podróżowania, skrócą czas przejazdu oraz poprawią obsługę na peronach. Dzięki temu przedsięwzięciu oraz pracom Polskich Linii Kolejowych na trasie z Jeleniej Góry do Wrocławia poprawia się podróż w regionie Dolnego Śląska i kolej staje się bardziej konkurencyjna wobec samochodów – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group