Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8402
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koncertowe pożegnanie po estońsku

Piątek, 14 sierpnia 2009, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Ania
REGION: Koncertowe pożegnanie po estońsku
Fot. rylit
Zespół „Un Canto” zachwycił publiczność, która przybyła na środowy występ w hotelu Las.

Koncertu wspólnie wysłuchali goście z Niemiec, Polski i Estonii. Zespół Mariji Kondratijvej podbił ich serca. Zachwyt wzbudzały nie tylko umiejętności śpiewaczek i pianisty, ale również zdolności teatralne muzyków sprawiające, że występ przypomina wykonanie opery. Członkowie grupy uczestniczyli także w Międzynarodowych Warsztatach Operowych w Karpaczu, a koncerty z ich udziałem zawsze kończyły się aplauzem publiczności.

Zespół „Un Canto” gościł w Karkonoszach razem z dziennikarzami z Tallina, którzy przyjechali tutaj w ramach współpracy z regionalnymi fotografikami. Stało się to dzięki inicjatywie przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marka Mikruta, który wraz z Marianem Bochynkiem, Zbigniewem Kulikiem, Jackiem Kunikowskim i Jackiem Szczerbaniewiczem odwiedził w 2008 roku Tallin oraz Narwę. Ekspozycja ich fotografii była wystawiona w Bibliotece Narodowej w Tallinie.

Ubiegłoroczna wystawa stała się więc motywem przewodnim do zaproszenia gości ze stolicy Estonii do Kowar. Wspólnie z organizatorem zwiedzali Karkonosze i koncertowali. Uczestniczyli także w plenerze fotograficznym. Przygotowali również prace, które zostały wystawione w Galerii N… w Jeleniej Górze. Wernisaż odbył się w miniony wtorek.

Wiadomo już, że nie jest to ostatnia wizyta Estończyków w Polsce. – Zależy nam na dalszej współpracy i zacieśnianiu więzi. Jest to nie tylko przedsięwzięcie kulturalne, ale i promocja powiatu jeleniogórskiego – mówi Marek Mikrut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group