Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5928
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncertowe kolędowanie w Piechowicach z udziałem Grzegorza Rybarczyka

Wiadomości: PIECHOWICE
Czwartek, 19 stycznia 2012, 8:41
Aktualizacja: 8:41
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
O tym, że śpiewać kolędy i pastorałki każdy może, niezależnie od wieku i profesji, udowodnił niedzielny koncert w kościele parafii p.w. św. Antoniego w Piechowicach.

Po zakończeniu uroczystej Mszy św., w dorocznej trzeciej edycji piechowickiego kolędowania wzięło udział blisko siedemdziesięciu małych i dorosłych wykonawców. Kościół został wypełniony po brzegi ludźmi, którzy kolędowali wspólnie z wykonawcami. Występowały przedszkolaki, dzieci starsze oraz dorośli. Niektórzy występowali w strojach ludowych lub kolędniczych. Choć okres świąteczny już się skończył, zgodnie z tradycją kolędowanie trwa do 2 lutego, czyli do uroczystości Ofiarowania Pańskiego.

- Celem imprezy - jak podkreślał ks. Ryszard Soroka, proboszcz z Piechowic i wicedziekan dekanatu Szklarska Poręba - jest podtrzymywanie i prezentowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem i kolędowaniem, które jest wciąż żywe. Mówił, że śpiewanie kolęd i pastorałek pomaga dodać sensu przeżywaniu świątecznego czasu. Wraz z proboszczem tutejszej parafii wszystkich uczestników powitała Anna Kalisz, dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury.

W programie znalazły się najbardziej znane i lubiane kolędy i pastorałki w wykonaniu parafialnego mieszanego chóru „Harfa”, dwóch zespołów z Piechowickiego Ośrodka Kultury - „s-POK-oo” i „Szklarki”, dzieci z dwóch Przedszkoli Samorządowych w Piechowicach: nr 1 i nr 2 oraz grupy muzycznej „Kolorowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniów z piechowickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Wykonawcom akompaniował Wojciech Zarówny, muzyk, kompozytor i nauczyciel muzyki. Usłyszeć więc można było m.in. swoistą muzyczną ikonę świątecznego czasu pt. „Cicha noc” - kolędę ułożoną przez austriackiego księdza Josepha Mohra w Oberndorf koło Salzburga w roku 1816, a po raz pierwszy zaśpiewaną na Pasterce w roku 1818 w okresie Bożego Narodzenia, oraz polską kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, której początki datuje się na XVII wiek.

Dla piechowickiej publiczności zaśpiewał kolędy także młodszy inspektor Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej straży miejskiej. A uczestnicy nabożeństwa, którzy z zapałem włączali się do kolędowania, docenili talent wokalny gościa specjalnego i nagrodzili rzęsistymi brawami.

Występy chóru „Harfa”, dziecięcych i młodzieżowych zespołów oraz solistów spotkały się z ciepłym przyjęciem przez zgromadzonych w kościele wiernych. Wszystkim występującym i ich opiekunom dziękował osobiście ks. Ryszard Soroka, wręczając pamiątkowe prezenty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kiro 19-01-2012 9:11
Piękna sprawa.I jeszcze szacunek dla Pana Burmistrza i Rady Miasta że wypowiedzieli umowę straży miejskiej w Piechowicach.Gonić won tych nierobów,tylko blokady na koła potrafią zakładać a porządku w mieście nic nie pilnowali.Miasto zaoszczędzi 50 tys.zł.Panie Burmistrzu-jeszcze jak Pan wyprowadzi miasto z tego KSWIK-u to ma Pan nasze głosy na przyszłą kadencję
~do kiro 19-01-2012 10:15
Co mandaciki się łapie?
~andi2007 19-01-2012 10:21
A ja bym chciał ,żeby talent wokalny Pana Grzegorza oceniali muzycy.
~lol 19-01-2012 10:45
straż trzeba zlikwidować przede wszystkim w jelonce, szkoda podatków na tych panów.
~oooo 19-01-2012 13:22
Czy pomyslales jeden z drugim jak glupio rzezisz???????? Przeczytaj o czym jest artykul !!!!!!! Zrzera cie nienawisc , ze inni potrafia i chca cos zrobic??????? Zrob i Ty a nie slin sie !!!
~peter 19-01-2012 19:16
Widze że jest jeszcze tylu dupków że straż miejska nie szybko zniknie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group