Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3029
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert “Zagrali i Poszli” w Muzeum Przyrodniczym

Czwartek, 19 marca 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:24
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert “Zagrali i Poszli” w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Organizator
W piątek (20.03) o godz. 19.30 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się koncert “Życie jak droga” w wykonaniu grupy ZiP, czyli “Zagrali i Poszli”. Repertuar zespołu to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, bluesa i rocka. Cena biletu 20 zł, w przedsprzedaży – 15 zł, rezerwacja – tel. 502–212–638.

Pochodząca z Gniezna grupa “Zagrali i Poszli”, istnieje na estradzie od roku 1991. Początkowo był to wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji duet gitarowy Andrzej i Arek.

Aktualnie ZiP tworzy sześciu muzyków w składzie: Miłosz Dziurleja – klawisze, akordeon, wokal, Arek Królak – gitary, banjo, Andrzej Janka – gitara, ukulele, wokal, Paweł Brylewski – gitara basowa, Piotr Szymczak – instrumenty perkusyjne oraz Piotr Więcek-Janka – saksofon, flet.

ZiP jest doskonale znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, zwłaszcza z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki “WIBRAMY”, gdzie w 1998 r. zespół zdobył pierwsze miejsce.

W sierpniu 2013 ZiP przypomniał o swoim istnieniu na XLVI Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę. W 2014 r. w Szklarskiej Porębie grupa otrzymała na tymże festiwalu dwa wyróżniania oraz zdobyła I miejsce na Szanta Claus Festiwal - Poznańskim Festiwalu Szantowym 2014.

“Życie jak droga” to także tytuł płyty grupy “Zagrali i Poszli”, na której znajduje się jedenaście utworów (sł. i muz. Andrzej Janka): “Powrót”, “Życie jak droga”, “Ballada o drzwiach”, “Fuerteventura”, “O skrzypku Janie”, “Zoya”, “Wybór”, “Sezon zimowy”, “Ballada partyzancka”, “Moje Miasto” oraz “Złota łania”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group