Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 14 grudnia
Imieniny: Izydora, Jana
Czytających: 7358
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bukowiec: Koncert z owacjami

Niedziela, 18 września 2022, 8:40
Aktualizacja: 10:34
Autor: Jacek
Bukowiec: Koncert z owacjami
Fot. Jacek
Miłośnicy muzyki poważnej przywitali gromkimi brawami utytułowanego pianistę Szymona Nehringa wystąpił on przed publicznością w zastępstwie za Piotra Palecznego, który niestety zachorował. Koncert odbył się w sobotę (17 września) w Artystycznej Stodole w Ornamental Farm Bukowiec.

Dźwięki, które wydobył z pianina Szymon Nehring wprowadziły publiczność w stan pozytywnej ekspresji, bo czuło się emocjonalność utworów. Pianista przeniósł publiczność w magiczny świat muzyki mazurków Karola Szymanowskiego oraz utworów Fryderyka Chopina. Koncert tak się podobał, że artysta nie tylko bisował, ale na zakończenie były owacje na stojąco.

# Szymon Nehring (ur. 29 września w Krakowie) – polski pianista, zwycięzca wielu konkursów pianistycznych (w tym jako pierwszy Polak XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Awiwie) oraz finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
825
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Świąteczne tłumy na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
„Paczka dla Seniora 2025": strażacy przekazali pomoc potrzebującym
 
Okiem fotografa
Zapadła ciemność
 
Aktualności
Powiat karkonoski dziękuje swoim zasłużonym
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group