Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5675
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert w hołdzie żołnierzom wyklętym

Środa, 26 lutego 2020, 12:45
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 0:00
Autor: Organizator
Jelenia Góra: Koncert w hołdzie żołnierzom wyklętym
Fot. Organizator
28 lutego, czyli już w najbliższy piątek, o godzinie 18.00 w auli Liceum Katolickiego przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Jeleniej Górze odbędzie się koncert „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym” w wykonaniu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Jest on jednym z wydarzeniem wpisującym się w jeleniogórskie obchody „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Podczas koncertu duet Czajkowski-Piekarczyk zaprezentuje materiał ze wspólnej płyty „Podziemna Armia powraca”. Utwory, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu, są hołdem dla żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, czyli aktywności podziemnej polskich żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, nie godząc się na bezprawne przejęcie władzy przez podległych sowietom polityków. Piosenki mają przypominać i upominać się o pamięć żołnierzy skazanych na zapomnienie.

Koncertujący od wielu lat razem artyści określani są mianem „bardów polskiej prawicy” a w swojej twórczości odwołują się do dokonań Jacka Kaczmarskiego. Ich muzyka wpisująca się w nurt poezji śpiewanej podejmuje tematykę historyczną i polityczną, związaną m.in. z żołnierzami wyklętymi, stanem wojennym i Powstaniem Warszawskim.

Organizatorem wydarzenia jest senator Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztof Mróz. Wstęp na koncert jest wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

30
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
22
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group