Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8005
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Koncert symfoniczny pod batutą Sławomira Kupczaka w Karpaczu

Piątek, 4 kwietnia 2014, 8:57
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:27
Autor: Manu
Karpacz: Koncert symfoniczny pod batutą Sławomira Kupczaka w Karpaczu
Fot. Archiwum Jelonki.com
Jutro (5 kwietnia, w sobotę) o godz. 15.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu (przy ul. Gimnazjalnej 7), w ramach projektu „Sztuka łączy narody”, rozpocznie się koncert z udziałem Szkolnej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. z czeskich Jilemnic. Wstęp wolny.

Kompozytor, skrzypek i pedagog Sławomir Kupczak jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiował kompozycję pod kierunkiem Jana Wichrowskiego i realizację kompozycji komputerowej u Cezarego Duchnowskiego. Ukończył także studia podyplomowe w klasie Stanisława Krupowicza (kompozycja) i Cezarego Duchnowskiego (realizacja kompozycji komputerowej). Uczestniczył również w kursach dla młodych kompozytorów w Radziejowicach (2000), Gdańsku (2001) i Canterbury w Wielkiej Brytanii (2006). Był stypendystą Ministra Kultury (w roku akademickim 2002/2003), Fundacji Przyjaciół „Warszawskiej Jesieni” (2005) i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2007).

W 2005 r. za utwór „Anafora VI” na kwartet smyczkowy i elektronikę otrzymał IV nagrodę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu. Jest zdobywcą II nagrody za „Lament” na głos żeński, wiolonczelę, fortepian i taśmę (2006-2007) w 48. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda 2007 (dawniej zwany Konkursem Młodych Związku Kompozytorów Polskich).

Kompozycje Sławomira Kupczaka prezentowane były w radiu oraz wykonywane podczas konkursów, np. Concours Nicati 2003 w Szwajcarii oraz na koncertach muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in. Koncercie Koła Młodych w ramach Festiwalu „Warszawska Jesień”, Koncercie Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich podczas Festiwalu „Warszawska Jesień” oraz wrocławskich festiwalach muzycznych takich jak „Musica Polonica Nova” czy „Musica Electronica Nova”.

Koncert symfoniczny w ramach projektu „Sztuka łączy narody” jest organizowany przez gminę Karpacz przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group