Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6421
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert saksofonowy w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 marca 2015, 8:36
Aktualizacja: 8:38
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (27.03) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej będzie miał miejsce koncert zatytułowany “Mistrzowie batuty” pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Solistami będą saksofoniści: wykładowca Universität der Künste w Kolonii i Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie – Detlef Bensmann (Niemcy) oraz Ryszard Żołędziewski. Cena biletu: 30 zł lub 25 zł (w zależności od sektora).

W programie: Claude Debussy – Rapsodia na saksofon i orkiestrę, Edmund von Borck – Koncert saksofonowy, Erwin Dressel – Koncert podwójny (polska premiera) oraz Piotr Czajkowski – VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74.

Ryszard Żołędziewski jest absolwentem Berneńskiego Konserwatorium Muzyczno-Teatralnego w zakresie gry na saksofonie (obecnie Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych Berno) w Szwajcarii. Naukę uzupełniał studiami mistrzowskimi. Był stypendystą rządu szwajcarskiego oraz macierzystej uczelni. Ukończył Podyplomowe Studia Zarządzania Placówkami Oświaty i Kultury. W swojej wieloletniej karierze artystycznej występował w licznych ośrodkach muzycznych Europy z recitalami solowymi, kameralnymi i projektami orkiestrowymi współpracując z wieloma wybitnymi instrumentalistami, kompozytorami i dyrygentami (m.in. A. Csollany, V. Kiradjiev, C. Michàns, H. Pousseur, V. Runczak, C. Schuldt, S. Skrowaczewski, D. Terzakis, O. Vrhovnik). Prowadzi wykłady na temat technik gry na saksofonie, jest jurorem konkursów muzycznych i angażuje się w pracach na rzecz renomowanych stowarzyszeń muzycznych w Europie. Nagrał płytę CD (“Colors of Saxophone”). Jest adiunktem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie prowadzi klasę saksofonu, oraz prodziekanem Wydziału Instrumentalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~basista 23-03-2015 23:08
Kolejny "geniusz" z wrocławskiej szkoły gotowania na gazie jeździ chałturzyć po Dolnym Śląsku. Marna szkoła, więc nie oczekujmy że jej wykładowcy pokażą coś wartościowego.
~kontrabasista 24-03-2015 18:39
To prawda. Produkują tam tabuny nic nie umiejących magistrów w rozmaitych szkołach gotowania na gazie, którzy potem jeżdżą po Dolnym Śląsku i szukają naiwnych, którzy złapią się na ich tfu... rczość.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group