Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 8106
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert saksofonisty Pawła Gusnara z jeleniogórskimi symfonikami

Wtorek, 22 kwietnia 2014, 10:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert saksofonisty Pawła Gusnara z jeleniogórskimi symfonikami
Fot. Organizator
W piątek (25 kwietnia) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w koncercie „Młode talenty” z jeleniogórską Orkiestrą Symfoniczną zagra artysta światowej sławy: saksofonista Paweł Gusnar. Orkiestrą dyrygowała będzie Marzena Diakun, laureatka Srebrnej Batuty w IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. Cena biletu: 40 zł, 30 zł.

Bohater wieczoru Paweł Gusnar jako jeden z nielicznych saksofonistów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Rocznie daje kilkadziesiąt koncertów, zarówno jako solista, jak i kameralista. Współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in. z Filharmonią Narodową i Sinfonią Varsovią. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich m.in. u Ed Bogaarda (Belgia), Johanesa Ernsta (Niemcy), Lawrensa Gwoździa (USA) i Christiana Wirtha (Francja). Laureat I Konkursu Instrumentów Dętych (Dąbrowa Górnicza 1993) oraz zdobywca wyróżnienia na Konkursie Zespołów Kameralnych (Wrocław 1994).

Podczas piątkowego koncertu Paweł Gusnar wykona: uwerturę „Egmont op. 84” Ludwiga van Beethovena, „Fantazje na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową i 3 waltornie” Heitora Villi-Lobosa, „Scaramouche na saksofon altowy i orkiestrę” Dariusa Milhauda, „Suitę czeską op. 39” Antonina Dvořáka oraz utwór „Uczeń czarnoksiężnika” Paula Dukasa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group