Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6220
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komunistyczna obłuda

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 7 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2007, 7:45
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Płatny test dla gimnazjalistów oburza nauczycieli.

Najpierw wymordowali przeciwników, a dziś bronią wolności – tego dowie się o komunistach trzynastolatek, który rozwiązuje test predyspozycji językowej opracowany przez Wałbrzyski Ośrodek Badania Kompetencji.

Uczniowie wyczytają w nim także, że wielodzietne rodziny powstają z przypadku, a ewangelicy nie przywiązują do budynku świątyń aż tak dużego znaczenia jak katolicy.

W teście nie ma wskazania, czy jego zawartość jest cytatem, czy też produktem autora. Treścią sprawdzianu zbulwersowani są poloniści, którzy uważają, że zawarte w nim opinie są obraźliwe.

Autorem jest wałbrzyski anglista i teoretyk języka, który był prześladowany w czasach PRL za poglądy. Jednak nie obnosi się ze swoją przeszłością i tłumaczy, że nie miał zamiaru nikogo obrażać. Przyznaje tylko, że fragmenty – cytaty z różnych czasopism - zostały dobrane niefortunnie.

Za to, aby ich dzieci, pierwszoklasiści z gimnazjów, mogły sprawdzić, jakie mają predyspozycje językowe, muszą zapłacić sześć złotych.
Ale w opinii wielu pedagogów test jest dla trzynastolatków za trudny i może być szkodliwy, ponieważ gimnazjaliści mogą uznać zawarte w nim opinie za fakt.

O kontrowersyjnym tekście w teście pisze sobotnio-niedzielne Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~sas 7-10-2007 10:45
A kościół palił na stosie i mordowała a teraz miłości uczy…
~xyz 7-10-2007 12:04
I niema dowagi by przeiwstawic sie temu co robi "ojciec dyrektor"
~ojciec gimnazjalisty 7-10-2007 12:16
"Kto sieje wiatr, zbiera burze" – to dla autora tych testów, chyba że przyzna się do swych fobii i braku poczucia odpowiedzialności.
~anita 7-10-2007 12:20
to jest po prostu śmieszne.
~PK89 7-10-2007 12:38
Ha boli was komuchy , że wasi wschodni protoplaści najpierw napadli na polske i przegrali mimo że ich armie ciągneły z głębokiej azji , potem napadli jeszcze raz tym razem z niemcami i wymordowali masy oficerów wojska i policji , polską inteligencję , a następnie pod nazwą "wyzwalanie przynieśli następna trwającą 40 lat okupację , a teraz taki olejniczak , miller , kwaśniewski i wielu innych bronią "wolności" i "demokracji" .
~HAVA NAGILA 7-10-2007 13:29
Szczesliwie miszkam poza Europa i mnie to nie dotyczy . Wasz punkt widzenia Swiata , wasza tolerancja i wasze katolicko–narodowe wartosci moga byc anty przykladem dla innych normalnych krajow . Teraz Polska
~id 7-10-2007 15:13
Gdy na testach maturalnych były teksty z "Wyborczej" albo inne poprawnie politycznie, indoktrynujące młodzież to było w porządku, a teraz to oburza, ciekawe. Czy panie polonistki, jeśli to prawda, że to one są oburzone, są żonami ,córkami aparatczyków, milicjantów ?,co jest częstym przypadkiem w tym mieście, czy ich znajomośc historii jest tak słaba. Może są po Kolegium Karkonoskim ?
~do Hava Nagila 7-10-2007 18:39
Niby to jakie wartości są "anty przykładem" ?? To że walczymy o swoje o prawde ??
~"strzyżono golono" 7-10-2007 22:14
do id: Nie każdy może być takim "samoukiem wszechnauk" jak Ty. Niektórzy są studentami lub pokończyli tutejsze lub inne ościenne i nie wstydzą się tego. Masz rację, dla takich jak Ty wystarcza wyłącznie grzebanie w reliktach i utyskiwanie na teraźniejszość. Tak zachowują się frustraci i d...nci polityczni, a także często życiowi. Swoje fobie i lęki chą zawsze przenosić na innych, aby usprawiedliwiać się przed sobą, iż to wszyscy inni są winni ich niepowodzeń życiowych.
~Autor szybko do Bolesławca! 8-10-2007 10:59
Z tekstu wynika, że to nie komunistyczna a kapitalistyczna i katolicka obłuda. Przypominam,że od dłuższego czasu w Polsce panuje, poswięcony zresztą przez Kościół katolicki, nowy ustrój. Ci co opracowują takie testy są nieodrodnymi synami nowego ustroju. Przy okazji: obecmy ustrój podoba mi się. Bardzo niebezpieczne jest wszakże to, że ludzie, jak ten niewydarzony autor, uczą dzieci młodzież nienawiści zamiast tolerancji przekazując swoje wydumane prawdy. Myślę, że autora należy szybko skierować na badania, najlepiej do Bolesławca. Tam maja praktykę, doświadczenie i sprawdzone metody leczenia takich osobników.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group