Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9044
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Komendant też policjant i zatrzymywać może

Środa, 25 listopada 2009, 9:15
Aktualizacja: Czwartek, 26 listopada 2009, 7:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Komendant też policjant i zatrzymywać może
Inspektor Zbigniew Ciosmak
Fot. TEJO
Nieuzasadnione zatrzymanie auta i brak munduru zarzuca komendantowi miejskiemu policji pewien kierowca, który – jak potwierdził sąd – złamał przepisy ruchu drogowego. Miał pecha, bo uczynił to na oczach szefa jeleniogórskich policjantów, który miał prawo postąpić, jak postąpił.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Wolności. Inspektor Zbigniew Ciosmak wracał z odprawy w Szklarskiej Porębie nieoznakowanym autem marki Kia. – W pewnym momencie zrównał się z nim inny samochód. Komendant dał mu znak, aby zjechał na prawy pas.

Przed przejściem dla pieszych Z. Ciosmak zatrzymał się, aby przepuścić przechodniów. Tymczasem wymieniony kierowca przyspieszył i ominął samochód szefa policji – tłumaczy podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

To zaważyło na interwencji, ponieważ kierowca ewidentnie złamał przepisy ruchu drogowego. Komedant Ciosmak dał sygnały świetlne do zatrzymania się pojazdu sprawcy. Wezwał też na miejsce patrol policji. – Kierowca – jak mówił – spieszył się na autobus, aby odwieźć tam ciotkę. Komendant pozwolił dojechać na dworzec w asyście radiowozu. Później policjanci przystąpili do czynności: za wykroczenie ukarali mężczyznę mandatem – relacjonuje podisnp. E. Bagrowska.

Ukarany nie przyjął druczku. Sprawę przekazano do sądu grodzkiego, który uznał kierowcę winnym zaistniałej sytuacji i nakazał mu zapłacić 700 złotych grzywny. Tymczasem oskarżony twierdzi, że komendant zatrzymał go bezprawnie, ponieważ nie miał munduru. – To nieprawda – prostuje podinsp. Bagrowska. – Musiał mieć mundur, bo wracał z odprawy. Nie można przy tym zapominać, że komendant to też policjant i ma prawo interweniować, kiedy widzi łamanie przepisów – podkreśla rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1250
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
 
Aktualności
BMW i korytarz życia
 
Piłka nożna
Ostatni zimowy test Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group