Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5336
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Komediowe sidła miłości

Niedziela, 14 listopada 2021, 11:43
Aktualizacja: 11:44
Autor: Manu
Karpacz: Komediowe sidła miłości
Fot. BM
W sobotni wieczór (13.11) na scenie teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu został wystawiony dwuaktowy spektakl pt. “Miłosna pułapka” autorstwa Adrianny Biedrzyńskiej i Agnieszki Szygendy w reżyserii Stefana Friedmana. To komedia romantyczna o relacjach międzyludzkich, a przede wszystkim odwiecznej “walce” między kobietą i mężczyzną.
To przedstawienie oparte jest na faktach z mojego życia, wprawdzie sprzed wielu lat, jednak wciąż dla mnie żywych. Historia, która była nieprzyjemna, została całkowicie odwrócona i przedstawiona jako komedia – opowiada Adrianna Biedrzyńska, która wspólnie z Agnieszką Szygendą jest autorką scenariusza “Miłosnej pułapki”.

W “Miłosnej pułapce” Adrianna Biedrzyńska nawiązuje do wydarzenia z roku 2006. Wtedy Andrzej G. przez pół dnia więził ją w ustronnym domku letniskowym pod Częstochową. Jak zeznał potem policji, w dniu swoich 50. urodzin chciał mieć aktorkę tylko dla siebie. Tłumaczył, że zrobił to z miłości.

Bohaterką spektaklu jest Joanna Galewicz (w tej roli Michalina Robakiewicz), aktorka u szczytu popularności. Wkrótce decyduje się przyjąć zaproszenie do jury w amatorskim przeglądzie teatralnym nad morzem. Tam poznaje przystojnego 40–letniego architekta Pawła (Tomasz Ciachorowski), z którym podczas kolacji ma omówić szczegóły uczestnictwa w jury festiwalu. Joanna jest pod wrażeniem pięknej willi z widokiem na morze oraz gościnności gospodarza. Okazuje się jednak, że był to podstęp. Gdy Joanna zamierza wyjść na galę otwarcia przeglądu teatralnego – Paweł przyznaje, że tego dnia ma urodziny, a towarzystwo uwielbianej aktorki ma być dla niego swoistym “prezentem”. Przyznaje też, że festiwal i uczestnictwo w jury były mistyfikacją. Początkowo Joanna nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Zaczyna się bać w chwili, gdy orientuje się, że w domu nie ma klamek...

Paweł od lat leczy się u “nawiedzonego” psychiatry (Jacek Rozenek), którego idolem jest Albert Einstein, podobnie jak jego matka Stefania (Adrianna Biedrzyńska). Z czasem obawy mijają i aktorka widzi szansę na nowe życie u boku tego mężczyzny. Trzeba tylko “urobić” Stefanię, która praktycznie nie akceptuje żadnej kandydatki na żonę dla syna. Swoje osobiste kłopoty ma też psychiatra, którego zostawiła żona, będąc w ciąży.

Wszystkie cztery postacie to ludzie z krwi i kości, postawieni w nieprawdopodobnych sytuacjach, tracą głowę, ujawniając w krytycznych momentach swoje wady i słabostki. Wszystko jednak, jak to w komedii dobrze się kończy. Okazuje się, że córką psychiatry jest Joanna. Wszystko kończy się happy endem, czyli podwójnymi oświadczynami – Paweł klęka prze Joanną, a psychiatra przed Stefanią. Odważna i pewna każdego swojego słowa i ruchu na scenie Adrianna Biedrzyńska stworzyła postać wyrazistą: drapieżną i seksowną. Michalina Robakiewicz, córka Adrianny Biedrzyńskiej, po raz pierwszy miała okazję szerzej odsłonić swój aktorski talent i indywidualność. Tomasz Ciachorowski dowiódł, że i w komedii znakomicie się odnajduje; jest pastelowy i zaborczy jednocześnie, trochę bojaźliwy i dbająca o swą reputację. Z kolei Jacek Rozenek wykazał się znakomitą zręcznością aktorską, a stworzony przez niego psychiatra to postać panująca w przedstawieniu nad całością zdarzeń w sposób fachowy i nieudolny jednocześnie. Ponadto w epizodycznej roli policjantki wystąpiła Sandra Żuk.

Twoja reakcja na artykuł?

17
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
130
Nigdy
25%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group