Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7230
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kółko z Siedlęcina wyremontuje ulicę Na Skałkach

Piątek, 2 kwietnia 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kółko z Siedlęcina wyremontuje ulicę Na Skałkach
Fot. TEJO
Wyłoniono wykonawcę na długo oczekiwany remont podziurawionej ulicy Na skałkach w Jeleniej Górze. Pracami zajmie się Kółko Rolnicze z Siedlęcina, które złożyło ofertę z najniższą ceną niewiele ponad 217 tys. zł brutto. Miasto już podpisało umowę z wykonawcami. Prace ruszą niebawem.

Po nowej nawierzchni mieszkańcy zaczną jeździć w czerwcu. 220-metrowa ulica od Tomasza Zana do Nowowiejskiej będąca m.in. zapleczem budynków ulicy Wojska Polskiego, na remont czekała od lat. O naprawę jej nawierzchni, która zupełnie się rozsypała, wielokrotnie wnioskowali okoliczni mieszkańcy.

- Tego, jak wygląda ta ulica nie sposób opisać, trzeba nią po prostu przejechać. Ostrzegamy jednak, że dla tych, którzy nie potrafią niełatwej sztuki omijania dziur, może to zakończyć się wymianą zawieszenia. Pisma w tej sprawie składaliśmy kilkanaście razy, w końcu uwzględnili nasz projekt. Czy się cieszymy? Odpowiemy po zakończeniu prac – mówią mieszkańcy.

Gruntowny remont zakłada całkowite jej rozebranie, wykonanie podbudowy, nawierzchni z betonu asfaltowego, ułożeniu nowych krawężników i chodników z kostki brukowej, wykonanie i regulację pionową studzienek ściekowych wraz z przyłączami, zieleńców i oznakowania.

– Po wykonaniu tych prac, których zakończenie przewidziano na 30 czerwca br. ulica w dalszym ciągu będzie jednokierunkowa. Z jednej strony ulicy będzie chodnik, z drugiej utwardzone miejsca do parkowania – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Koszt prac szacowany był na 400 tys. zł i taką kwotę zabezpieczono w budżecie miasta. Po przetargu okazało się, że zadanie zostanie wykonane niemal za połowę tej ceny.
- Oby tylko jakość była stuprocentowa!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group