Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11638
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejowy festyn z nowym taborem

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 10:45
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 6:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejowy festyn z nowym taborem
Fot. Przemek Kaczałko
W siedmiu miastach Koleje Dolnośląskie prezentują swój najnowszy nabytek – Impuls 45WE. W celu promocji zakupionych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych dolnośląska spółka organizuje festyny rodzinne i jeden z nich odbył się wczoraj (5.11) w Jeleniej Górze.

- Chcemy, żeby jak największa liczba Dolnoślązaków poznała nasz nowy tabor – mówił o celu organizacji festynów Cezary Pacamaj, wiceprezes spółki Koleje Dolnośląskie. - To pięcioczłonowy pociąg, który mierzy ponad 90 metrów i ma ponad 250 miejsc siedzących – jest nowoczesny i wygodny – dodał przedstawiciel spółki zależnej od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W ramach festynu odbyły się dwa przejazdy specjalne – bezpłatnie wszyscy chętni mogli przejechać się nowym składem na linii Jelenia Góra – Piechowice – Jelenia Góra lub Jelenia Góra – Marciszów – Jelenia Góra. Zainteresowanie było bardzo duże, w obu przejazdach zajęty był komplet miejsc siedzących, a także wiele osób stało – w sumie nowym Impulsem może podróżować ponad 500 osób. - Cieszymy się, że jest duże zainteresowanie. Potrzeba podróżami kolejami na Dolnym Śląsku wzrasta i to widać po potokach pasażerów – dodał wiceprezes.

Poza dwoma bezpłatnymi przejazdami, uczestnicy festynu mogli bawić się z animatorami, wykonywać prace plastyczne, składać pociągi, udzielać się w konkursach i zgarniać nagrody i gadżety od Kolei Dolnośląskich. Nie zabrakło też miasteczka ruchu drogowego niezawodnego Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej.

Impuls 45WE posiada komfortowe fotele, ergonomiczne kabiny maszynisty, przestronna toaletę, monitoring, bezprzewodowy dostęp do internetu, gniazda 230V AC przy fotelach, automaty biletowe, defibrylator AED, miejsca dla osób uprzywilejowanych (dla osób na wózkach, z dziećmi w wózkach oraz na rowery i wiele innych udogodnień. Może rozwijać prędkość do 160 km/h. Kolejny festyn odbędzie się 12 listopada na stacji Wałbrzych Miasto. Wcześniej podobne imprezy odbyły się w Strzelinie, Kamieńcu Ząbkowickim i Kłodzku. W drugiej połowie listopada festyn odbędzie się także w Chojnowie i Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
53
Tak
51%
Nie
36%
Ciężko powiedzieć
9%
Nie interesuję się polityką
4%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group