Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8776
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejny raz integracyjnie w góry

Wtorek, 21 września 2021, 6:03
Autor: WAC
Powiat: Kolejny raz integracyjnie w góry
Fot. Arkadiusz Lipin
Około 80 osób w tym 10 poruszających się na wózkach wzięło udział w integracyjnej wycieczce na Polanę Jakuszycką , zorganizowanej w ostatnią niedzielę (19.09) przez Fundację „Ładne Historie”.

Akcja „Łączą nas góry”, podczas której Fundacja Ładne Historie zabiera osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami na wyprawy w Sudety trwa od 2019 roku. Wycieczki mają charakter integracyjny, gdyż biorą w nich udział osoby niepełnosprawne jak i zdrowe. Organizator zapewnia uczestnikom profesjonalny sprzęt (w tym specjalistyczne wózki), wyszkoloną kadrę i pomoc wolontariuszy. Wycieczki cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem i zawsze odbywają się przy komplecie uczestników.

Niedzielna wycieczka udała się głównie dzięki pomocy wolontariuszy z całego regionu – mówi Maria Zięba z Fundacji „Ładne Historie”. - Mimo że było bardzo chłodno, to humory dopisywały. Trasa wiodła z Jakuszyc do Stacji Turystycznej Orle i na Kobylą Łąkę. Zwieńczeniem wędrówki był integracyjny biwak przy schronisku. Tym razem była z nami grupa około 10 osób na rowerach. Do jednego z nich była podpięta osoba na wózku. Bardzo cieszymy się, że spektrum uczestników naszych wycieczek się zwiększa, bo mamy coraz więcej pytań o możliwość wzięcia w nich udziału przez rowerzystów.
To była przedostatnia z wypraw jakie udało się nam zorganizować w tym roku. Przed nami jeszcze wycieczka na Wielką Sowę. Przy organizacji obu tych imprez wsparł nas finansowo Urząd Marszałkowski. Wcześniej byliśmy między innymi na Szrenicy, na Wzgórzach Włodzickich, na hali pod Śnieżnikiem oraz w parku i pałacu w Bukowcu - podsumowuje M. Zięba.

Twoja reakcja na artykuł?

13
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
425
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group