Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5262
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejny problem w oświacie

Piątek, 5 kwietnia 2019, 11:02
Aktualizacja: Sobota, 6 kwietnia 2019, 10:32
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Kolejny problem w oświacie
Fot. Paweł Guszała
Reforma oświaty przysporzyła wiele problemów szkołom w całej Polsce. Kolejny, z jakim przyjdzie się zmierzyć lokalnym samorządom, a przede wszystkim uczniom, będzie związany z najbliższym naborem do placówek ponadgimnazjalnych.

W rekrutacji do placówek ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 weźmie udział podwójny rocznik, czyli uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów. To spowoduje, że w jednym czasie dwa razy więcej osób będzie ubiegało się o przyjęcie do placówek ponadgimnazjalnych. Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu uspokaja, że w przypadku naszego miasta nie będzie problemu z przyjęciem podwójnego rocznika.

Nasze miasto jest w o tyle w dobrej sytuacji, że z chwilą kiedy 16 lat temu w życie wchodziła poprzednia reforma utworzyliśmy sieć szkół biorącą pod uwagę powstawanie gimnazjów, 4 z nich powstały w zespołach szkół. Był to: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 oraz Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5. Stąd też dzisiaj w tych właśnie zespołach jest sporo wolnego miejsca z uwagi na to, że gimnazja zostały wygaszone.

Jak zapewnił nas naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w pozostałych placówkach również jest dużo wolnych miejsc. Wszystko przez pogłębiający się w ostatnich latach niż demograficzny. Jednak o ile problemu z przyjęciem do szkoły może nie być, to z pewnością dużo trudniejsze będzie dostanie się do wymarzonej placówki.

Na pewno nie wszyscy będą zadowoleni, ale każdego roku tak jest. Nie wszyscy uczniowie poddający się rekrutacji osiągają dobre wyniki – kończy P. Domagała.

Twoja reakcja na artykuł?

4
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
26%
Nudzi
1
4%
Smuci
11
41%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group