Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2747
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejny komitet potwierdził start w wyborach

Sobota, 23 sierpnia 2014, 8:06
Aktualizacja: 9:57
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Kolejny komitet potwierdził start w wyborach
Fot. Przemo
Przedstawiciele komitetu "Razem dla Regionu" spotkali się z dziennikarzami, by oficjalnie ogłosić chęć startu w wyborach samorządowych. Swoje siły skoncentrują na wyborach do rady powiatu. Jak informuje wicestarosta jeleniogórski Zbigniew Jakiel, stowarzyszenie jest w trakcie układania programu oraz list kandydatów również do rad poszczególnych gmin oraz na burmistrzów i wójtów.

Towarzystwo Wspierania Rozwoju Regionalnego "Razem dla Regionu" zarejestrowano dwa lata temu. - Jesteśmy stowarzyszeniem, które nie interesuje się działaniami partyjnymi, natomiast jest głęboko zainteresowanie funkcjonowaniem samorządowym - mówił prezes stowarzyszenia Zbigniew Jakiel.

- Jesteśmy otwarci, w składzie Towarzystwa znajdują się osoby bezpartyjne, ale również związane z partiami politycznymi. Podpisaliśmy porozumienie ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego, mamy nadzieję na współpracę z PTTK - wylicza Maciej Gałęski. - Bardzo istotna dla nas jest sprawa komunikacji w powiecie, jest problem z łącznością telefoniczną i internetową. Te warunki muszą być poprawione - nadmienia priorytety wiceprezes stowarzyszenia. - Martwi nas exodus młodzieży, zwłaszcza tej bardziej uzdolnionej, która nie ma tutaj zbyt wielu ofert. Jednym z fundamentów naszego programu jest współpraca z miastem Jelenia Góra - bez tego nie ma mowy o rozwoju żadnej z gmin. Rywalizacja jest bardzo szkodliwa - kontynuuje Gałęski.

Członkowie Towarzystwa póki co nie chcieli ujawniać kto wystartuje z ich list. Pewne jest, że "RdR" nie powalczy o prezydenturę w Jeleniej Górze. - Nie ukrywam, że rozmowy prowadzone są także z Platformą Obywatelską, której jestem członkiem - powiedział Maciej Gałęski. - Nie wykluczamy też rozmów z pozostałymi partiami - dodał wicestarosta Zbigniew Jakiel.

Przed czterema laty Komitet Wyborczy Wyborców "Razem dla Regionu" w wyborach do Rady Powiatu zdobył 16,16 proc. głosów, co przełożyło się na trzy mandaty (radnymi zostali: Zbigniew Jakiel, Anna Zębik i Jolanta Peciak). Był to czwarty wynik w powiecie - za SLD (24,89 proc.), PO (24,88 proc.) i PiS (16,24 proc.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group