Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9105
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejne umowy podpisane

Niedziela, 29 marca 2020, 10:14
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2020, 11:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejne umowy podpisane
Fot. Przemek Kaczałko
Prace na terenie pałacu w Sobieszowie idą "pełną parą". Karkonoski Park Narodowy podpisał umowy z kolejnymi wykonawcami, więc powstanie Centrum Muzealno–Edukacyjnego staje się coraz bardziej realne.

Karkonoski Park Narodowy podpisał z firmą Pre-Fabrykat z Miłkowa umowy na remont obiektu Wielkiej Stajni oraz dokończenie remont zabytkowego Pałacu. Wartość obu zadań to ponad 30,5 mln zł.

Trwają dość intensywne prace w ramach trzech umów - budujemy parking, wszystkie sieci wewnętrzne (wodno-kanalizacyjną, energetyczną, gazową), kończymy pokrycie dachu na zabytkowym spichlerzu i przystąpimy do remontu zewnętrznej elewacji - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.
Rozstrzygnęliśmy przetarg na dokończenie remontu pałacu oraz adaptację Wielkiej Stajni wraz z budynkiem wejściowym na cele ekspozycji przyrodniczej pt. "Klimatyczne Karkonosze". Bardzo się cieszę, bo są to największe zadania w całym przedsięwzięciu - dodał A. Raj.

Ponadto, otwarto ofertę na remont Małej Stajni - jedyną złożył Pre-Fabrykat. Oferowana cena to 7 399 520,00, a KPN zakładał na ten cel niemal 700 tys. zł mniej. Na początku kwietnia planowane jest otwarcie ofert na "Elektryczną stodołę".

W pałacu będzie się mieścić ekspozycja historyczno-przyrodnicza, prezentująca historię zagospodarowania Karkonoszy od XVII wieku do czasów współczesnych, natomiast na I i II piętrze będzie się znajdować nowa siedziba KPN. Z kolei w Wielkiej Stajni znajdzie się duża ekspozycja przyrodnicza, prezentująca specyfikę klimatyczno-przyrodniczą Karkonoszy. W spichlerzu będzie przestrzeń wystaw czasowych, natomiast na jego parterze będzie miejsce dla sklepików promujących lokalne produkty typu len, drewno, szkło, ekologiczne produkty żywnościowe. W bursie natomiast będą pracownie dedykowane do współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami z Cieplic, Sobieszowa i Jagniątkowa, a na I i II piętrze bursy będzie w sumie ok. 60 miejsc noclegowych w standardzie turystycznym.

Twoja reakcja na artykuł?

25
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
8
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
357
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group