Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8271
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Kolejne osoby oszukane przez domokrążców

Sobota, 22 września 2012, 5:21
Aktualizacja: 5:22
Autor: Angela
Jeleniogórska policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się za pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, wodociągów itp. W środę (20 września br.) dwóch nieznanych oszustów wykorzystując wiek oraz stan zdrowia starszej kobiety weszło do jej mieszkania pod pretekstem kontroli instalacji gazowej i okradło ją. Ich łupem padło kilkaset złotych. Obecnie złodziei poszukuje policja.

Do zdarzenia doszło około południa. Do mieszkania 87-letniej kobiety zapukało dwóch mężczyzn, którzy pod pretekstem sprawdzenia instalacji gazowej zostali wpuszczeni do mieszkania. Sprawcy wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej ukradli jej pieniądze. W ten sposób straciła ona swoje oszczędności.

- Obecnie policja poszukuje dwóch mężczyzn w wieku 30 i 35 lat. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że 30-latek jest średniego wzrostu, szczupłej budowy ciała. Ubrany był w odzież w ciemnym kolorze. Drugi z mężczyzn w wieku około 35-lat, był postawny, wysoki . Ubrany był w jasną kurtkę – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-150 bądź na numer alarmowy Policji 997 – apeluje rzecznik.

Policja ostrzega przed takimi bezmyślnymi zachowaniami. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze.

- Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu , by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania- apeluje podinsp. Edyta Bagrowska. - Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wolno także wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób.

O wszelkich podejrzanych telefonach czy wizytach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 075 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1135
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group