Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2245
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Kolejne opóźnienie w starcie budowy stacji GOPR

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 1 maja 2018, 5:33
Autor: WAC
Karpacz: Kolejne opóźnienie w starcie budowy stacji GOPR
Fot. Użyczone/wizualizacja
Nadal nie wiadomo, kto będzie wykonawcą budowy nowej stacji ratowniczej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Karpaczu.

Dotychczasowe dwa przetargi zakończyły się niepowodzeniem. Do pierwszego stanęły dwie firmy, jednak ich oferty przekraczały możliwości finansowe GOPR – u. W budżecie zarezerwowano na ten cel 2,2 miliona złotych. Na drugi przetarg, mimo zmniejszonego zakresu prac oraz podzieleniu zadania na etapy nie zgłosił się żaden oferent. W tej sytuacji postępowanie musiało zostać unieważnione.

– Kolejny przetarg został już ogłoszony – mówi prezes zarządu Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. Jeśli i on nie zakończy się pozytywnie, rozpoczniemy negocjacje z potencjalnymi wykonawcami.

Przypomnijmy. Środki na budowę swojej nowej siedziby pod Śnieżką ratownicy górscy pozyskali dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz odpisu ze sprzedaży biletów jakie przekazuje Karkonoski Park Narodowy. Liczą też, że w 2019 roku wspomoże ich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według planów, w budynku gdzie będą dyżurować ratownicy górscy będzie też stacjonować karetka pogotowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group