Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8361
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejna staruszka oszukana przez „wnuczka”

Środa, 30 grudnia 2009, 13:42
Aktualizacja: 13:42
Autor: TEJO
Nie pomagają apele policji, którzy proszą starszych ludzi, by nie ufali nieznajomym. Wczoraj starsza jeleniogórzanka przez naiwność straciła oszczędności swojego życia.

W miniony wtorek do kobiety zadzwonił mężczyzna. Podał się za jej wnuczka i poprosił o pożyczkę pieniędzy. Po odbiór kilkunastu tysięcy złotych oszust przysłał swojego kolegę, któremu oszukana bez mrugnięcia okiem przekazała gotówkę. O tym, że sprawa była mistyfikacją, przekonała się później.

Oszust zastosował znaną metodę. Namierzył samotnie mieszkającą ofiarę, zdobył jej numer telefonu, podał się za wnuka, który ma spore kłopoty i potrzebuje pieniędzy. Przekazał też, że sam – z ważnych powodów – po gotówkę nie przyjdzie, tylko wyśle po „pożyczkę” kolegę. Dopiął swego. – Przestępcy tak potrafią manipulować starszymi ludźmi, że ci sami udzielają im potrzebnych informacji, a oszuści nie tracą wiarygodności – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji.

– Kolejny raz policjanci apelują do osób starszych, samotnie mieszkających o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do domów osób obcych oraz nie dawania nieznanym osobom pieniędzy. Apelujemy również do rodzin i opiekunów osób starszych o uczulenie ich na tego typu zachowania oszustów – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 075 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group