Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4174
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Kolejna fala podpaleń łąk

Sobota, 2 kwietnia 2011, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Anegla
Do dziesięciu pożarów łąk wyjeżdżali w nocy z 31 marca na 1 kwietnia jeleniogórscy strażacy PSP i OSP. Podpalacze nie próżnowali nawet po ciemku. O północy podpalili nieużytki w Kowarach. Łącznie spłonęło około 11 ha łąk i nieużytków.

O północy strażacy gasili 2 ha łąki przy ul. Witosa w Kowarach, wcześniej wyjeżdżali do Szklarskiej Poręby w okolicę ul. Waryńskiego, gdzie spłonęła taka sama powierzchnia. Ktoś podpalił także nieużytki przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze. W miniony czwartek kilka minut po 17.00 ogień zajął łąki przy ul. Orkana. Strażacy otrzymywali kolejne zgłoszenia o płonących łąkach m.in. przy ul. Mickiewicza, Jana Pawła II i Wiejskiej w Jeleniej Górze. W regionie płonęły nieużytki przy ul. Szkolnej w Kowarach, w Łomnicy przy drodze na Karpacz i przy ul. Żołnierskiej w Podgórzynie.

Strażacy kolejny raz przypominają, że podpalaczom grożą wysokie mandaty. Ostrzegają też, że osoby, które podkładają ogień na nieużytkach narażają siebie i mieszkańców sąsiednich zabudowań na utratę zdrowia, a nawet życia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group