Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8055
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejarze świętują – pasażerowie czekają na zmiany

Wtorek, 25 listopada 2008, 8:12
Aktualizacja: Środa, 26 listopada 2008, 8:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kolejarze świętują – pasażerowie czekają na zmiany
Fot. TEJO
Dziś św. Katarzyny, tradycyjny Dzień Kolejarza. Mijający rok był dość rewolucyjny na torach nie tylko regionu jeleniogórskiego. Czy to wystarczy, aby przekonać podróżnych do wsiadania do wagonu „nie byle jakiego”?

Po raz pierwszy od 60 lat uruchomione połączenie międzynarodowe Jeleniej Góry z Czechami (Trutnov), powrót pociągów na linie, po których od dawna nie jeździły, remont wnętrza dworca głównego PKP – to hasłowo najważniejsze wydarzenia minionych miesięcy.

Ma być jeszcze lepiej. Rozkład jazdy, który wchodzi w życie już za dwa tygodnie (9 grudnia), zakłada jeszcze więcej połączeń: będzie pociąg ekspresowy do Warszawy, koleją dojedziemy aż do Białegostoku. W perspektywie kilku lat pociągi do Wrocławia będą jeździć szybciej po remoncie torowiska w obrębie Wałbrzycha. Przyspieszą też po modernizacji linii do Szklarskiej Poręby.

Pasażerowie podkreślają jednak, że usługom świadczonym przez polskie koleje daleko do europejskich standardów. Wagony są wysłużone i brudne, a zarządzanie spółkami kolejowymi wciąż przypomina skansen z lat Polski Ludowej, kiedy to PKP stanowiły państwo w państwie. Niezadowoleni ze zmian kolejarze bronią swoich przywilejów i zapowiadają strajki.

Jakie życzenia w dniu kolejarza mają ci, którzy korzystają z usług przewoźnika? Co zrobić, aby jak najwięcej osób zachęcić do wsiadania do pociągów, które na całym świecie przeżywają renesans?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
844
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group