Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2698
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolędy z różnych kręgów we Wleniu

Wiadomości: WLEŃ
Czwartek, 6 stycznia 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Accipiter
Fot. ....
Dawną tradycję tzw. świętych wieczorów i kolędowania przypominają organizowane we Wleniu doroczne spotkania kolędnicze pod nazwą „Wieczór Trzech Króli”. Dziś takie spotkanie odbywa się czwarty raz.

Po uroczystej mszy wieczornej w parafii p. w. św. Mikołaja Biskupa we Wleniu, od godziny 18.00 do późnego wieczora w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki kolędować będą zespoły. Wydarzeniu przyświecać będzie idea pogłębienia przywiązania do tradycji, gdy od Świąt Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli kolędnicy chodzili grupkami od domu do domu, życząc gospodarzom zdrowia, szczęścia, urodzaju i dostatku w Nowym Roku i śpiewali kolędy.

Od czterech lat wleński Przegląd Kolęd i Pastorałek Wieczór Trzech Króli cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców. Celem tej imprezy jest ukazywanie ciągle aktualnych walorów piosenek świątecznych pochodzących z różnych czasów i kultur, jak również umożliwienie młodym artystom zaprezentowania się przed szeroką publicznością.

- Zapraszam ludzi kochających śpiew i muzykę do udziału w przeglądzie. Jest to możliwość aktywnego integrowania się z polską tradycją religijną i jej środowiskiem w klimacie katolickiego święta – mówi Anna Komsta, dyrektorka OKSiT we Wleniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 7-01-2011 0:02
"Niechaj Ziemię rozśpiewa ..kolęda" - FAJNIE ! ..że jestescie ! .. bo kolędowanie to jest *piękny polski obyczaj !
~Majeczkaaaaaaaa 7-01-2011 9:51
te zdjęcia nie są z Wieczoru Trzech Króli tylko z Jarmarku Adwentowego...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group