Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4137
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolędowali z szefem miasta

Wtorek, 23 grudnia 2008, 20:21
Aktualizacja: Piątek, 26 grudnia 2008, 9:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kolędowali z szefem miasta
Fot. TEJO
Życzenia świąteczne przy akompaniamencie kolęd i zapachu barszczyku z uszkami w ciepłej atmosferze przedświątecznego spotkania złożył dziś mieszkańcom Jeleniej Góry jej prezydent Marek Obrębalski. Samorządowiec rozdawał też bombki upamiętniające 900–lecie założenia grodu Krzywoustego.

Do namiotu Kiermaszu Świątecznego przyszło dziś ponad stu mieszkańców miasta, aby spożyć wigilijną wieczerzę, posłuchać kolęd w nietypowym wykonaniu, usłyszeć życzenia od prezydenta miasta i… dostać bombkę na pamiątkę. Ozdób choinkowych, rarytasowych zresztą, dla wszystkich nie starczyło, za to kocioł z barszczykiem nie miał dna i nikt nie wyszedł z namiotu nie najedzony. Wśród gości byli nie tylko najubożsi i samotni jeleniogórzanie. Przybyły także rodziny z dziećmi.

Miejską Wigilię mocnym akcentem zaczęła Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Marka Fliegera w nietypowym, bo kolędowym repertuarze. Potem śpiewał chór i grały zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Marek Obrębalski przyszedł ze swoimi zastępcami (Jerzym Łużniakiem oraz Zbigniewem Szereniukiem) i księdzem Józefem Stecem z cieplickiej parafii Matki Bożej Miłosierdzia.

Ksiądz Józef przypomniał religijny wymiar nadchodzących świat. Prezydent miasta złożył mieszkańcom życzenia świąteczne. Zabawił się też w świętego Mikołaja (rozdawał bombki upamiętniające 900-lecie miasta). Wcześniej harcerze z hufca jeleniogórskiego pod wodzą komendanta Mariana Łaty przekazali władzom i mieszkańcom betlejemskie Światełko Pokoju.

Goście spotkania przy akompaniamencie kolęd spożyli wieczerzę. Namiot niemal opustoszał, kiedy na scenę wyszły dzieci z cieplickiej Pracowni Poszukiwań Artystycznych Kwiat Paproci, które zagrały widowisko „Pobiegli do Betlejem” zrealizowane pod opieką artystyczną Lidii Lisowicz oraz Bogny von Woedtke. Niestety, prezydent i jego zastępcy wcześniej się ulotnili ze Światełkiem Pokoju, a dziecięcym występom towarzyszył smród spalin ciężarówek, które podjeżdżały szykując się do demontażu namiotu. Nie przeszkodziło to jednak w spontanicznym odbiorze przedstawienia a młodzi aktorzy zebrali zasłużone oklaski od swoich najwierniejszych fanów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
850
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group