Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10216
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ścięgny: Koderzy ze Ścięgien

Sobota, 20 czerwca 2020, 10:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 11:43
Autor: WAC
Ścięgny: Koderzy ze Ścięgien
Fot. SP Ścięgny
Szkoła Podstawowa im Wł. S. Reymonta w Ściegnach znalazła się wśród 300 placówek oświatowych z całego kraju, które zostały zakwalifikowane do udziału w programie edukacyjnym Super Koderzy sfinansowanym przez Fundację Orange.

Super Koderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9–12 lat. Dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki.

Aby dostać się do grupy wybranych szkół, spośród 1200 które wysłały swoje zgłoszenie, podstawówka z gminy Podgórzyn musiała zrealizować film promocyjny na temat swoich działań edukacyjnych. Dzięki udziałowi w programie Super Koderzy uczniowie ze Ścięgien poznają podstawy programowania, konstruując roboty, stacje pogodowe lub tworząc własne strony www.

Nasza szkoła wzięła udział w tym programie po raz drugi – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Ścięgnach Ilona Rajkowska. - W obecnym roku szkolnym realizowaliśmy ścieżkę "Poszukiwacze skarbów", a od września zaczynamy ścieżkę "Pogromcy internetu". Należy dodać, że to nie pierwsza nagroda w konkursie o zasięgu ogólnopolskim w dziedzinie nowoczesnych technologii jaką zdobyliśmy. Szesnaście nowoczesnych laptopów wraz ze specjalną szafą wyposażoną w punkt dostępowy do internetu - to nagroda jaką w konkursie #OSEWyzwania otrzymała nasza szkoła. Konkurs ten został zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i był skierowany do wszystkich szkół w Polsce w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Warunkiem udziału szkoły było zgłoszenie do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna oraz przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”. W konkursie wzięło udział 1606 placówek w całym kraju, a nagród przyznano 764 - informuje dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

28
93%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group