Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9717
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD w Jeleniej Górze zmienił siedzibę

Piątek, 24 listopada 2017, 14:22
Aktualizacja: 14:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD w Jeleniej Górze zmienił siedzibę
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze Komitetu Obrony Demokracji poinformowali o zmianie siedziby swojej organizacji w Jeleniej Górze. Wcześniej biuro KOD–u mieściło się przy ul. Długiej, a od niedawna – przy ul. Groszowej 3. Tam można m.in. uzyskać bezpłatne porady prawne.

Jak poinformowali działacze, dyżury w biurze przy ul. Groszowej są we wtorki i czwartki w godz. 16:00 – 18:00. W pierwszym z tych dni można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, których będzie udzielać były sędzia Tadeusz Titow, a w drugim – załatwić sprawy członkowskie oraz skorzystać z punktu informacyjnego na temat działalności organizacji. - To drugi rok naszej działalności, w przypadku poprzedniego biura nie udźwignęliśmy koszów. Mam nadzieję, że to biuro przetrwa dłużej – powiedział Krzysztof Moździerski, lider jeleniogórskiego KOD-u.

Działacze nawiązali też do zarzutów, które usłyszeli członkowie KOD-u w związku z wizytą w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej minister edukacji Anny Zalewskiej, która miała miejsce w grudniu 2016 r. Prokuratura umorzyła śledztwo nie dopatrując się przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjantów, ale postawiła zarzut działaczce KOD-u o naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a kolejnemu uczestnikowi zajścia – zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. - Są to czysto polityczne działania Prokuratury Okręgowej – stwierdził Marek Baran z jeleniogórskiego KOD-u.

Dzisiaj (24.11) o godz. 19:00 jeleniogórscy KOD-owcy zapraszają pod Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, gdzie będą wyrażać niezadowolenie z planowanych zmian ustawy o Sądzie Najwyższym oraz ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
596
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group