Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 1987
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kochajmy mamy: prozaicznie i wierszem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 5 października 2010, 13:03
Aktualizacja: Sobota, 9 października 2010, 19:50
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj odbyła się prezentacja almanachu „Owoce brzemienności” wydanego przez Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu „Szklarki” z Piechowic. Spotkanie miało miejsce w kawiarni „Muza” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Spotkanie autorskie pod tytułem „Owoce brzemienności” zorganizowane było przez Sylwię Motyl-Cinkowską, dyrektora ODK-u, która gości już od czterech lat członków Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej. Na spotkanie przybyli również sympatycy Jeleniogórskiego Klubu Literackiego.

Zbiór wierszy sfinansowany przez 28 autorów, przygotowany i wydany został przez Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, poświecony jest tematyce macierzyństwa. Najmłodszym autorem, którego wiersz pt. „Czarna jak noc” znalazł się w zbiorze, jest Konrad Zaprucki. Można odnaleźć w tej pozycji również wiersze Alfredy Dziedzic, Magdaleny Baczyńskiej, Lidii Krzysztoń, Stanisława Schuberta czy też Rafała Frąckiewicza.

– „Owoce brzemienności” jest 37 pozycją wydaną przez nasze Stowarzyszenie, 12. almanachem, z czego piątym wydanym własnymi siłami dzięki aktywności uczestników. Pierwsza z nich była to książeczka pt. „W cieniu lipy czarnoleskiej”, kolejne tytuły to „Westchnienie cieni”, „ A ja sobie wymarzę to szczęście”, oraz „Otoczeni miłością” – powiedziała Lidia Komsa z ODK.
Książka została opatrzona wstępem księdza Wacława Buryły, w którym w ciekawy sposób ujął problem początku istnienia, oraz temat matki i dziecka.

Muzycznie prezentację uświetnił zespół „Szklarki”, który powstał dwa i pół roku temu przy Klubie Seniora w Piechowicach działającym pod opieką Piechowickiego Ośrodka Kultury. – Zaśpiewaliśmy dziś pieśni odsłaniające piękno naszego polskiego krajobrazu, o miłości – poinformowała Urszula Musielak z zespołu „Szklarki”.

Wiersz Marii Sucheckiej

„Źródła”

wszystko ma swój początek
życie
w pożądaniu
dzień
w świcie
tydzień w szewskim poniedziałku
miesiąc w liczeniu dni do wypłaty
rok w sylwestrowym kacu
wiek
we wróżeniu końca świata
milenium w przekonaniu
że świat i ludzie
mimo najlepszych intencji Stwórcy
pozostaną
nienaprawialni

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~hah 5-10-2010 16:45
dobre fejsy : D
~:-> 5-10-2010 21:01
Strasznie pretensjonalny tytuł.
Piipi Jelonkowa 5-10-2010 23:45
.. ten CHŁOPCZYK zebrał słowa jak kwiatki z łąki i ułożył z nich bukiecik dla swojej Mamy ! ~BRAVO ! ..dla Konrada Zapruckiego !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group