Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7346
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kobieto, marsz do wojska!

Wtorek, 15 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 14:08
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Uwaga, studentki i absolwentki weterynarii, rehabilitacji, radiologii, diagnostyki laboratoryjnej, informatyki i filologii obcych ze specjalizacją tłumacza. Już w lutym możecie dostać wezwanie, by stawić się przed komisją poborową.

Nakazuje to nowa ustawa o powszechnym obowiązku obrony. Jakie jeszcze profesje znajdą się pod lupą wojskowych (np. tłumaczki niektórych języków), dowiemy się dopiero z ministerialnego rozporządzenia, prawdopodobnie w styczniu.

Do tej pory do poboru zapraszaliśmy panie o specjalizacji pielęgniarskiej, laborantki, dietetyczki – wylicza ppłk Witold Rynkiewicz, szef Wojskowej Komendy Uzupełnień nr 3 we Wrocławiu. – Każda z nich otrzymała od nas list z informacją o dacie poboru. Natomiast nie wszystkie przedstawicielki zawodów wymienionych w ustawie dostaną od nas zaproszenie. To będzie zależało od rozporządzenia.

Według komendanta Rynkiewicza, w najbliższym czasie w polskim wojsku nie będzie więcej kobiet w mundurach niż mężczyzn. Jednak podobnie jak w innych armiach wkrótce 10 proc. wojska będzie reprezentowała płeć piękna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group