Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5646
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kobieta wiozła dzieci niesprawną mazdą

Poniedziałek, 21 marca 2016, 12:20
Aktualizacja: 12:46
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Kobieta wiozła dzieci niesprawną mazdą
Fot. agrzywacz
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę, która wiozła dwójkę małych dzieci w niesprawnym samochodzie i do tego bez prawa jazdy. – Kierująca nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego jej samochód był bez przeglądu od maja minionego roku, miał niesprawną instalację elektryczną i bardzo zużyte bieżniki opon – mówi asp. Bogusław Górnisiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierująca została zatrzymana w ramach ogólnopolskiej akcji „pasy” na ul. Sygietyńskiego w Jeleniej Górze. Jej samochód został odholowany na policyjny parking. Za szereg wykroczeń kobieta zapłaciła mandat w wysokości 600 zł, a do tego stanie przed sądem.

Podczas jeleniogórskiej akcji „pasy”, którą przeprowadzono 17 marca policjanci skontrolowali 109 pojazdów, ukarali łącznie 70 osób za różne wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia, a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

- 67 kierowców ukarano za to, że nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Mandat za to wykroczenie otrzymali również: jeden pasażer oraz rodzice, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci. Głównym celem działań funkcjonariuszy było uświadomienie rodzicom i opiekunom, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, a przewożenie ich w fotelikach, to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o ich życie i zdrowie małych pasażerów – dodaje policjantka.

Akcja "pasy" będzie prowadzona cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group