Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3011
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobiece spojrzenie na świat w Muflonie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 marca 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Org
Fot. Organizator
W minioną sobotę (07.03) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” zabrzmiała niesamowita muzyka folkowa w niezwykłym, kobiecym wydaniu zespołu Same Suki. Punktem wyjścia do powstawania ich utworów są melodie ludowe pochodzące z Polski.

Jest to próba przełożenia muzyki źródeł na język współczesnego świata, prowokacji artystycznej opartej o ludową poetykę i lirykę korzenną. Aranżacje piosenek znacznie odbiegają od oryginału, zarówno muzycznie jak i tekstowo. Są efektem spotkania kobiet - muzyków, o mocnych charakterach, na co dzień poruszających się w różnych nurtach: od ludowych, poprzez klasyczne, etno, aż do współczesnych, grających na instrumentach akustycznych, jak: suka biłgorajska, fidel płocka, rebab turecki, wiolonczela, bendir, cajon. Muzyczne ilustracje ludowe ujęte w swobodny, niekonwencjonalny sposób, stanowią opowieści, które prezentuje nam wszechstronny, żeński wokal. W swoich tekstach zespół porusza aktualne sprawy, ukazując kobiece spojrzenie na świat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fifi und du 10-03-2015 9:40
kto był ,proszę o komentarz hmmm/ nie byłem zaspałem buuuu...;-(
~Małolat 10-03-2015 10:58
Byliśmy i jesteśmy zachwyceni! Dziewczyny robią naprawdę kawał dobrej muzyki teksty świetne super się tego słucha. Od soboty mamy je w domu i słuchamy:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group