Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3801
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Koalicja dla regionu?

Środa, 21 listopada 2018, 9:44
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2018, 6:27
Autor: Przemek Kaczałko
Wrocław: Koalicja dla regionu?
Fot. użyczone
W poniedziałek (19.11) odbyła się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wybrano nowego przewodniczącego Sejmiku, którym został Andrzeja Jaroch oraz wiceprzewodniczących, którymi zostali Andrzej Kredkowski (Prawo i Sprawiedliwość), Marek Obrębalski (Bezpartyjni Samorządowcy) i Jerzy Pokój (Koalicja Obywatelska).

Jak już informowaliśmy kilka dni temu, marszałkiem na kolejną kadencję miał zostać Cezary Przybylski i podczas pierwszej sesji to się potwierdziło. Pozostałe funkcje w zarządzie województwa objęli związani z PiS Marcin Gwóźdź i Marcin Krzyżanowski (wicemarszałkowie) oraz radni z klubu Bezpartyjnych Samorządowców - Tymoteusz Myrda i Michał Bobowiec (etatowi członkowie zarządu).

Zawiązanie koalicji między Prawem i Sprawiedliwością a Bezpartyjnymi Samorządowcami pokazuje, że dla dobra naszego regionu, można porozumieć się ponad politycznymi podziałami - powiedział senator Krzysztof Mróz. - Ta koalicja daje ogromną szansę na synergię działań nowego zarządu województwa z rządem premiera Mateusza Morawieckiego, który zadeklarował swoje wsparcie dla regionów - podkreślił senator.

Przypominamy, że radnymi wybranymi z naszego okręgu (dawne województwo jeleniogórskie) zostali: Cezary Przybylski i Marek Obrębalski (Bezpartyjni Samorządowcy), Jerzy Pokój i Marcin Zawiła (Koalicja Obywatelska), Andrzej Kredkowski i Teresa Zembik (Prawo i Sprawiedliwość).

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
40%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group