Niedziela, 28 kwietnia
Imieniny: Pawła, Piotra
Czytających: 12614
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koalicja dla Jeleniej Góry

Sobota, 30 marca 2024, 9:26
Aktualizacja: 9:31
Autor: TS/KWW Koalicja dla Jeleniej Góry
Jelenia Góra: Koalicja dla Jeleniej Góry
Jelenia Góra - jedno z najchętniej odwiedzanych miast na turystycznej mapie Polski, kiedyś perła Karkonoszy. Od lat ma problemy z rozwojem, czystością, bezpieczeństwem, brakiem miejsc pracy, miejsc w żłobkach, przedszkolach oraz jakością życia. Mieszkańcy mając dość dziwnych pomysłów ludzi z ratusza, zadłużania miasta, więc wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili stworzyć alternatywę dla obecnej skostniałej władzy w mieście. Ludzie po prostu chcą aby Miasto odmieniło swoje oblicze i miało przed sobą przyszłość.

Mieszkańcy stawiają na rozwój i innowację, zależy nam wszystkim przecież na tym, aby Jelenia Góra postrzegana była jako centrum nauki, rozrywki oraz jako lokalizacja idealna do pracy, aktywnego wypoczynku i życia.

W naszym mieście jest wiele do zrobienia i my – KWW Koalicja dla Jeleniej Góry (lista nr 10) – mamy na to konkretny plan, pomysły i wiemy jak to zrobić. Cały program jest na naszej stronie http://www.koalicjadlajeleniejgory.pl/

Naszymi głównymi pomysłami jest:

1. Budowa wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej.
2. Unowocześnienie lotniska aby było wykorzystywane przez Mieszkańców i turystów.
3. Budowa nowego mostu oraz poprawa przepustowości istniejących.
4. Zwiększenie dofinasowania do remontów zabytków oraz elewacji.
5. Zagospodarowanie terenu po dawnych targowiskach miejskich.
6. Bezpieczne i dobrze wyposażone place zabaw dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami.
7. Czyste bezpieczne miasto.
8. Likwidacja barier dla osób z niepełnosprawnościami oraz dofinansowanie do realizacji ich najpilniejszych potrzeb.
9. Szeroko prowadzone nasadzenia drzew dla lepszego mikroklimatu.
10. Nowe miejsca parkingowe, tworzone w sposób mądry i w zgodzie ze środowiskiem.
11. Otwarcie nowych atrakcji turystycznych w mieście np. jeleniogórskich podziemi koło dworca PKP.
12. Wprowadzenie większej transparentności i jawności w zakresie oceniania, awansowania i wynagradzania w urzędzie i podległych jednostkach.
13. Wsparcie instytucji kultury w mieście, klubów sportowych w organizowaniu zajęć pozaszkolnych oraz innych form aktywności dzieci, młodzieży oraz seniorów.
14. Dostępność mieszkań dla wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, poprzez innowacyjne i skuteczne strategie zwiększające podaż mieszkań na rynku.
15. Uruchomienie inkubatora przedsiębiorczości zapewni wsparcie dla nowych i rozwijających się firm, oferując dostęp do wiedzy, mentorów i sieci kontaktów biznesowych.
16. Utworzenie nowych miejsc wybiegowych dla psów przy parkach miejskich.

Kandydatami z okręgów 1 i 2 są:

Okręg nr 1

1. Hubert Papaj – kandydat na Prezydenta, radny, tato 7-letniej córki, Menadżer Roku Dolnego Śląska, absolwent kilku kierunków studiów, z bogatym doświadczenie w zarządzaniu, ochronie środowiska, samorządzie i energetyce. Osoba, która ma odwagę walczyć o lepszą Jelenia Górę.

2. Synówka Mariusz – społecznik działający na rzecz dzieci i młodzieży szkolnej oraz seniorów. Realizujący projekty z zakresu edukacji, bezpieczeństwa i ratownictwa. Uhonorowany tytułem „ZASŁUŻONY DLA MIASTA JELENIEJ GÓRY” oraz w 2021 r. tytułem „WOLONTARIUSZ ROKU”.

3. Obarski Andrzej – specjalista z zakresu ekonomii, dziennikarstwa i pedagogiki, zawodowo związany z branżą odszkodowań, handlu i marketingu. Wyróżniony w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na ,,Osobowość roku”. Żonaty, tato nastoletniej córki, posiadacz psa Delfina rasy Shih tzu.

4. Nowak Estera - 21 lat, studiuję filologię angielską oraz biegle posługuję się językiem hiszpańskim. Zdobywała doświadczenie w samorządzie studenckim i świecie mediów, gdzie poznawała umiejętności komunikacji i organizacji. Zaangażowana w życie lokalnej społeczności.

5. Gumółka Zofia – z wykształcenia technik ekonomista, emerytka. Przez wiele lat pracowała jako specjalista ds. kadrowych w państwowym przedsiębiorstwie rolnym, prowadząc sprawy pracownicze sześciuset osobowej załogi. Kolejnym etapem j ścieżki zawodowej była praca w Kuratorium Oświaty w dziale ds. placówek opiekuńczo-wychowawczych. Od 40 lat tworzy związek małżeński z mężem Tomaszem, jest matką dwóch dorosłych synów oraz babcią dwojga wnucząt.

6. Matiasz Elżbieta - jest Inspektorem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Działa we Wspólnocie Mieszkaniowej Kiepury 25d.a środowisko naturalne, kwestie ochrony zwierząt to jej priorytety. Jest osobą empatyczną i życzliwą, udziela się społecznie, słucha problemów ludzi i w miarę możliwości stara się je rozwiązać.
7. Janic Grażyna - opiekunka całym sercem oddana pomocy seniorom. Od ponad 23 lat zamieszkała na Zabobrzu. Miłośniczka podróży i spacerów. Ceniona za uczynność, wsparcie osób starszych i gotowość zaangażowania się w potrzeby Mieszkańców Jeleniej Góry.

8. Bakalarz Patryk - mgr fizjoterapii w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w szpitalu „Wysoka Łąka”. Wieloletni działacz, członek komisji w NSZZ Solidarność. Prywatnie szczęśliwy tata i mąż oraz miłośnik zwierząt. Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Okręg nr 2

1. Papaj Julia - pochodzi z kresów wschodnich, a przez blisko 40 lat była nauczycielem geografii w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jeleniej Górze. Aktualnie działam jako członek Rady Pożytku Publicznego. Uwielbia przyrodę, kwiaty oraz zwierzęta. Jest mamą dwóch dorosłych synów. W szczególności zależy jej na poprawie sytuacji oświaty, jej pracowników oraz osób z niepełnosprawnościami.

2. Zaprucka Julita - laureatka Nagrody Kulturalnej Śląska 2016, wyróżniona Medalem „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” (2017). Członek rad muzealnych i licznych międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń działających w obszarze kultury, m.in. Menadżer kultury, ekonomista, germanista, muzealnik. Aktualnie kieruje Muzeum Karkonoskim, jest inicjatorką licznych projektów kulturalnych i autorką publikacji związanych z dziedzictwem kulturowym regionu.

3. Stencel Roman - urodzony w 1956 w Jeleniej Górze. W latach 1988-2006 pracował jako funkcjonariusz policji w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Przez osiem lat był ławnikiem Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Po przejściu na emeryturę został wybrany przewodniczącym Wspólnoty Mieszkaniowej. Działa aktywnie, społecznie. Sprawy bezpieczeństwa oraz seniorów są jego priorytetem.

4. Zaręba Wojciech - chcę być głosem młodych w Jeleniej Górze. Ma 29 lat i jest absolwentem administracji publicznej, a zawodowo pracuje jako księgowy. Od 2014 roku działa na rzecz ruchów wolnościowych. Założył stowarzyszenie Przyszłość Karkonoszy. Jest inicjatorem Jarmarku Wielkanocnego w Jeleniej Górze. Uwielbia gry planszowe i komputerowe. Jako tato chcę dbać o przyszłość miasta i jego młodego pokolenia.

5. Kurzak Kazimierz - Od 1966 roku pracuję na rzecz kultury i sportu w Jeleniej Górze. Jego celem zawsze był rozwój podopiecznych nie tylko w tańcu, ale zawsze wspierał ich w dążeniu do celu i samorealizacji. Wspierał osoby niepełnosprawne w terapii tańcem. Dzięki jego staraniom Jelenia Góra zasłynęła Europie i Azji jako miejsce realizacji należącego do 3 największych imprez tanecznych w Polsce, turnieju KARKONOSZE OPEN. Uczestniczył w nim od pierwszej jego edycji, Rozwój Jeleniej Góry, promocja naszego miasta w kraju i zagranicą, oraz zwiększenie możliwości rozwoju i edukacji to moje priorytety.

6. Kiliszkowski Jan - z zawodu adwokat, z zamiłowania tancerz. Był sędzią, radcą prawnym oraz adwokatem. Z okresu pomocy prawnej świadczonej jednostkom samorządu lokalnego wyniósł bogate merytoryczne doświadczenie, które zamierza wykorzystać w samorządzie. Zobowiązuje się wykorzystać prawo dla ludzi stanowiących wspólnotę samorządową Jeleniej Góry. Będzie dbał o dobre i sprawiedliwe prawo w Jeleniej Górze.

7. Dajnowicz Agnieszka – łączy w sobie solidne wykształcenie z praktycznym doświadczeniem, zarówno w pracy w samorządzie, jak i w prowadzeniu własnego biznesu. Działa na rynku nieruchomości nie tylko jako pośrednik ale także jako doradca i certyfikowany negocjator. Natomiast jej korzenie w samorządzie to nie tylko praca w różnych działach, ale także zaangażowanie w tworzenie Związków Zawodowych w Urzędzie Miasta, gdzie pełniła funkcję wiceprzewodniczącej.

8. Lisowski Norbert - 40 lat, mgr. ekonomii, od 24 lat również członek Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Wiejskiej. Praca z ludźmi zawsze daje mu dużo satysfakcji, radości i napędza do działania, pracuję na stanowisku inżyniera w branży automotive, na co dzień mąż i ojciec dwóch wspaniałych córek. Bezpieczeństwo to podstawa, a bezinteresowna pomoc, życzliwość i otwartość to jego główne atuty.

Chcesz wiedzieć jak to zrobimy? Wejdź na http://www.koalicjadlajeleniejgory.pl/ i sprawdź szczegóły.

Przyszłość Jeleniej Góry zależy od Was!

KWW Koalicja dla Jeleniej Góry
Lista nr 10
Z sercem 𝓭𝓵𝓪 𝓙𝓮𝓵𝓮𝓷𝓲𝓮𝓳 𝓖𝓸́𝓻𝔂.

Materiał sfinansowano ze środków KWW Koalicja dla Jeleniej Góry

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy chodzę na koncerty do Filharmonii lub gdzieś indziej?

Oddanych
głosów
287
Tak
40%
Nie
49%
Koncerty to nie moja "bajka"
11%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Aktualności
Półmaraton Jeleniogórski 2024
 
10 pytań do...
Śpiewam, jak nikt nie słyszy
 
112
Najazd policji na fabrykę narkotyków!
 
Karkonosze
Lizbonka też kocha Karkonosze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group