Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12202
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kluby radnych: Sytuacja w Platformie to zły omen dla Jeleniej Góry

Czwartek, 21 marca 2013, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2013, 7:51
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kluby radnych: Sytuacja w Platformie to zły omen dla Jeleniej Góry
Fot. Angela
Leszek Wrotniewski z Klubu Platformy Obywatelskiej od wtorku (19.03) jest nowym, czwartym w tej kadencji, przewodniczącym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Wielu radnych podkreśla, że tak częsta zmiana przewodniczącego to zły omen dla miasta.

Pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej w tej kadencji był Hubert Papaj, który został powołany na zastępcę prezydenta Jeleniej Góry. Jego miejsce zajął Jerzy Lenard, który wygrał konkurs na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze i jako pracownik urzędu musiał zrezygnować z pracy w radzie. Janusz Grodziński natomiast złożył rezygnację po konflikcie w klubie PO, rezygnując również z członkostwa w Klubie PO.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej (20.03) przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Jeleniej Górze, Piotr Paczóski mówił otwarcie, że częste zmiany przewodniczących rady świadczą… o złej sytuacji wewnątrz klubu PO.

- To dopiero połowa kadencji, a już mamy czwartego przewodniczącego Rady Miejskiej – mówił Piotr Paczóski. - PO musi się zastanowić, czy to jest właściwe postępowanie i co leży u źródeł tak częstych zmian przewodniczących rady. Nie będziemy ingerować w to, co dzieje się wewnątrz tej partii, skoro jednak dochodzi do takich zmian, można sądzić, że dzieje się coś nie tak w funkcjonowaniu klubu radnych PO – mówił Piotr Paczóski.

Jeszcze ostrzej te zmiany krytykował kilka dni przed rezygnacją Janusza Grodzińskiego Oliwer Kubicki z Prawa i Sprawiedliwości.

- Jest to najlepszy obraz tego, co dzieje się w Platformie Obywatelskiej i to nic dobrego nie wróży Jeleniej Górze i jej inwestycjom. Radni partii rządzącej zajmują się bowiem swoimi rozgrywkami i wewnątrzpartyjną walką o władzę, zamiast realnymi problemami miasta – mówił Oliwer Kubicki.

A jak radni oceniają nowego przewodniczącego? Mimo, że Leszek Wrotniewski z obecnymi radnymi pracował przez ostatnie ponad pół kadencji, żaden z klubów nie podjął się oceny jego pracy. W tajnym głosowaniu nie wszyscy jednak poparli jego kandydaturę. Na 22 radnych głosujących, 16 było „za”, ale czworo opowiedziało się przeciwko i dwóch wstrzymało się od głosu. Kto postawił krzyżyk na „nie”? Tego kluby zdradzić nie chcą.

Zarówno Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jak i Razem dla Jeleniej Góry chcą z oceną nowego przewodniczącego poczekać… do zrealizowania przez niego danych obietnic.

- Oczekujemy stałych terminów sesji, mniejszej liczby punktów w obradach, bo obecnie nie ma czasu na porządne zajmowanie się poruszanymi tematami, częstszych spotkań komisji, możliwości dyskutowania na sesjach i dobrego prowadzenia Rady – mówił Krzysztof Mróz, przewodniczący Klubu PiS.

Miłosz Sajnog, przewodniczący Klubu Razem dla Jeleniej Góry dodał, że jest trudne stanowisko i wymaga odpowiednich predyspozycji.

- Czas pokaże, jak nowy przewodniczący poradzi sobie z tą funkcją. Jako klub bierzemy za dobrą monetę deklarowane prze niego chęci zintegrowania rady i większej współpracy, a także obietnicę uporządkowania pracy. Wszystko w rękach pana Wrotniewskiego – dodaje Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
804
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group