Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6349
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kluby radnych: Sytuacja w Platformie to zły omen dla Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 marca 2013, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2013, 7:51
Autor: Angela
Fot. Angela
Leszek Wrotniewski z Klubu Platformy Obywatelskiej od wtorku (19.03) jest nowym, czwartym w tej kadencji, przewodniczącym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Wielu radnych podkreśla, że tak częsta zmiana przewodniczącego to zły omen dla miasta.

Pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej w tej kadencji był Hubert Papaj, który został powołany na zastępcę prezydenta Jeleniej Góry. Jego miejsce zajął Jerzy Lenard, który wygrał konkurs na dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze i jako pracownik urzędu musiał zrezygnować z pracy w radzie. Janusz Grodziński natomiast złożył rezygnację po konflikcie w klubie PO, rezygnując również z członkostwa w Klubie PO.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej (20.03) przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Jeleniej Górze, Piotr Paczóski mówił otwarcie, że częste zmiany przewodniczących rady świadczą… o złej sytuacji wewnątrz klubu PO.

- To dopiero połowa kadencji, a już mamy czwartego przewodniczącego Rady Miejskiej – mówił Piotr Paczóski. - PO musi się zastanowić, czy to jest właściwe postępowanie i co leży u źródeł tak częstych zmian przewodniczących rady. Nie będziemy ingerować w to, co dzieje się wewnątrz tej partii, skoro jednak dochodzi do takich zmian, można sądzić, że dzieje się coś nie tak w funkcjonowaniu klubu radnych PO – mówił Piotr Paczóski.

Jeszcze ostrzej te zmiany krytykował kilka dni przed rezygnacją Janusza Grodzińskiego Oliwer Kubicki z Prawa i Sprawiedliwości.

- Jest to najlepszy obraz tego, co dzieje się w Platformie Obywatelskiej i to nic dobrego nie wróży Jeleniej Górze i jej inwestycjom. Radni partii rządzącej zajmują się bowiem swoimi rozgrywkami i wewnątrzpartyjną walką o władzę, zamiast realnymi problemami miasta – mówił Oliwer Kubicki.

A jak radni oceniają nowego przewodniczącego? Mimo, że Leszek Wrotniewski z obecnymi radnymi pracował przez ostatnie ponad pół kadencji, żaden z klubów nie podjął się oceny jego pracy. W tajnym głosowaniu nie wszyscy jednak poparli jego kandydaturę. Na 22 radnych głosujących, 16 było „za”, ale czworo opowiedziało się przeciwko i dwóch wstrzymało się od głosu. Kto postawił krzyżyk na „nie”? Tego kluby zdradzić nie chcą.

Zarówno Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jak i Razem dla Jeleniej Góry chcą z oceną nowego przewodniczącego poczekać… do zrealizowania przez niego danych obietnic.

- Oczekujemy stałych terminów sesji, mniejszej liczby punktów w obradach, bo obecnie nie ma czasu na porządne zajmowanie się poruszanymi tematami, częstszych spotkań komisji, możliwości dyskutowania na sesjach i dobrego prowadzenia Rady – mówił Krzysztof Mróz, przewodniczący Klubu PiS.

Miłosz Sajnog, przewodniczący Klubu Razem dla Jeleniej Góry dodał, że jest trudne stanowisko i wymaga odpowiednich predyspozycji.

- Czas pokaże, jak nowy przewodniczący poradzi sobie z tą funkcją. Jako klub bierzemy za dobrą monetę deklarowane prze niego chęci zintegrowania rady i większej współpracy, a także obietnicę uporządkowania pracy. Wszystko w rękach pana Wrotniewskiego – dodaje Miłosz Sajnog.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~łubudubutoja 21-03-2013 8:45
Jaka to jest platforma obywatelska? Sikorski od wczoraj zwolennik watykanu i usa,Rostkowski finansowo nas wycisną jak cytryne ,Gowin oszołomkatolicki,a reszta to z łapanki. TUSK WAS sprzedał boście mu wierzyli .Jest gorzej niż na Cyprze.Po I W Polacy -Patrioci wrócili do kraju i odbudowali przemysł ,po II W ponieśli z gruu kraj nasi Rodzice a te sprzedawczyki opchnęli gospodarkę za "miskę soczewicy:
~widływpo 21-03-2013 8:55
Kariera chyli się wyraźnie ku upadkowi, koalicjanci już są oblegani i zamykani pierścieniem w swojej twierdzy na Wiejskiej. Pozostaje nadzieja w fantycznych młodzieżówkach jugend i wyimaginowanych armiach, które mają przyjść z odsieczą. Gołym okiem widać, że ta wojna wywołana przez „miłującego pokój” cynicznego oszusta jest już przegrana. Pozostaje mu tylko przedłużanie agonii, aby ukradkiem wyrwać się z matni, może w przebraniu, ze zrabowanymi i nakradzionymi dobrami czmychnąć gdzieś daleko, do Argentyny, lub na Jamajkę. ..........................................
~widłynapo 21-03-2013 8:57
PO zbudowała państwo , w którym nie da się żyć uczciwie pracując i regulując wszystkie wobec niego należnośći . Nie kombinujesz przy podatkach , opłatach na ZUS ,nie kradniesz gdzie się da nie wyżyjesz choćbyś się zes... . Zatrudnianie na czarno , na fikcyjne umowy mimo iż niezgodne z obowiązujacym prawem stało się normą akceptowaną przez rządzących jako przejaw "przedsiębiorczości". Myślę że duży odsetek obywateli ma coś na sumieniu z tej materii i dlatego partia cudotwórców z PO ciągle ma tak wysokie poparcie . Straszak ciągle działa : Przyjdzie Kaczyński i ścignie mnie za tamto czy za owo , a przy PO i Tusku mam święty spokój . Żyjemy w państwie mniejszych lub większych kombinatorów , złodziei , geszefciarzy , łapówkarzy i przedsiębiorczych inaczej .Kuriozum absolutne stanowi postawa
~ 21-03-2013 9:01
Jak wsłucha się w głos ulicy i wróci,to się dogadamy" To WAŻNE zdanie ze względu na słowa "Głos ulicy" wydrwiwane przez POlitycznie POprawny "salon",który kocha "ulicę",kiedy czas wyborów i jego lokatorzy pchają się na swoje fotele,a PO... mają tą dopiero,co chołbioną "ulicę" w głębokim POważaniu!!! To My ta "Ulica" jesteśmy najliczniejszą częścią tego społeczeństwa,to My jesteśmy solą tej ziemi,to My musimy dźwigać ciężar utrzymania państwa i wychowania jego przyszłych obywateli! A,wy?! Rozwalacie w wygodnych fotelach swoje 4litery wpychając swoje głowy do szklanego pudła wydając kolejne POuczenia i POlecenia oczekując ciągle POsłuszeństwa oraz kolejnych wyrzeczeń !!! Mam przed oczami obrazy, cieszyliśmy się z wyboru każdego z was, i pamiętam tamte obiecanki za "krótkotrwałe zaciskanie p
~gory 21-03-2013 9:03
"Jelenia Góra? Jest tu tragedia" RADIO WROCŁAW Piotr Słowiński 2013-03-21 08:11 Elizabeth Kuester, właścicielka pałacu w Łomnicy uważa, że miasto zatrzymało się w rozwoju.Jej zdaniem Jelenia Góra zaprzepaściła szanse na przyciągnięcie turystów a największym błędem było niewykorzystanie fali niemieckiej turystyki sentymentalnej i brak nowej oferty. http://www.prw.pl/articles/view/27677/-jelenia-gora-jest-tu-tragedia-
~ksawercia 21-03-2013 9:06
Kryzys w PO jest podobny do kryzysu w polskim kościele. W tej niegdyś nowoczesnej i postępowej partii za czasów "trzech tenorów", czyli na początku drogi, PO tętniła pomysłami na zmianę Polski. Miało być inaczej jak za rządów SLD i AWS. A niestety jest jeszcze gorzej. Wzrost biurokracji, totalne upartyjnienie stanowisk w administracji publicznej, ustawiane konkursy i kolesiostwo na każdym kroku. Przy tym u wielu partyjnych działaczy pycha, buta, i przeświadczenie o nieomylności. Podobnie Krk odszedł od swej misji i zapomniał po co został przez Jezusa i jego uczniów powołany.
~// 21-03-2013 9:38
http://www.prw.pl/articles/view/27677/-jelenia-gora-jest-tu-tragedia-
~dwupasmowa d 21-03-2013 9:52
PO nie rozumie, że dla Jeleniej Góry na początek najważniejsze są inwestycji drogowe i kolejowe. Ale nie w stronę samolubnego, egoistycznego, zapatrzonego w siebie Wrocławia. Najwyższy czas zbudować dwupasmowa droge w strone Zgorzelca, wprowadzic szybkie elektryczne pociagi w strone granicy z Niemcami. Dlaczego? Proste. Przemysł jeleniogorski upadł w wyniku polityki solidarnościowych reformatorów. A zyski z turystyki przynajmniej ustabilizuja sytuacje gospodarczą w naszym pięknym mieście a może przyjda także inwestycje. A ja słyszę, że wspólnie z Wałbrzychem mamy budować drogę ale do Wrocławia! Po co i dla kogo? Wystarczy remontowac to co jest a w przyszlości może tak. Nie ma myślenia prorozwojowego w naszym mieście. Przyznaję rację pani Kister.
~pikuś 21-03-2013 10:07
Platforma jest mocna tam, gdzie jej baronowie maja jako pierwsi dostęp do unijnego koryta. Dla zadupia, jakim z punktu widzenia "warszawki" jest Czerwona Dolina nie wystarcza owej góry pieniędzy. Region biedny, zaniedbany, bez przyszłości, bez bazy społecznej i Przedstawicieli. Complex i 'Skacząca przez barierki" w obronie krzyża to tylko folklor. Nic nie znaczą w skali większej niż micro-. W PO nie ma kryzysu. PO tak samo jak była Unia Wolności jest zbiorem ludzi mających nadzieję na załapanie się w pobliże koryta. Korytko ma jednak swoje ograniczenia i stare knury bronią dostepu do niego. Bez koryta nie istnieje PO i zarządzane przez nie "dobro". Prosięta w końcu dorastają i staja sie takimi samymi knurami do których dociera ta smutna prawda.
~mts 21-03-2013 10:32
Przestępcza Organizacja
~alexpand52 21-03-2013 10:43
Co za glupoty . Sami wiedzą że pierwszy Przewodniczący został w normalnym trybie powołany na z-cę Prezydenta. Drugi w normalnym trybie został Dyrektorem . Wyłacznie trzeci Przewodniczący mec. Grodziński okazał się manipulatorem, anty prawnikiem, k... i o.... To było jasne od 28 Grudnia 2010 r. Grodzińskiego do Prokuratury.
~ 21-03-2013 10:49
samo istnienie po to olbrzymia tragedia dla Polski
~ 21-03-2013 11:41
DOLNOŚLĄZAK. Mój magistracki "przyjaciel" od dialogu - mózg PO-partii - już pracuje nad przegrupowaniem sił i środków. Obecna sytuacja w Platformie to wcale nie jest zły omen dla Jeleniej Góry, jak zapowiada tytuł publikacji. Ta partia ujawniła, że nie ma żadnego spójnego i realnego programu dla miasta. Ten, który zaprezentowała w wyborach samorządowych 2010 r. okazał się iluzją. Tak naprawdę to PO chodziło tylko o sprawowanie władzy i czerpanie apanaży.
~do alexpand5 21-03-2013 11:43
Chłopie, przegrałeś jakąś sprawę z Grodzińskim czy masz misje? bo jak masz misje, to szacun za zaangażowanie :)
~po 21-03-2013 11:44
platformersi precz z tego kraju!!!!!!!
~X 21-03-2013 11:49
A kto głosował na tych państwo? sami się nie wybrali?! Chcecie jednomandatowych okręgów wyborczych, to zacznijcie dobrze wybierać w samorządach gminy, powiatu, województwa. Jeśli taki typ nie przyjdzie się z wyborcami spotkać, to możecie być pewni , że będzie miał was głęboko w d. jak zostanie wybrany, później zaś zacznie kręcić lody zatrudniając na stanowiskach swoich kolesi i ich rodziny.
~ 21-03-2013 12:13
Przepraszam wszystkich za oddanie głosu w wyborach za tych co teraz biją się o własne stołki naszym kosztem. Wierzyłem a oni jak zwykle kłamali i oszukali. Nie wolno im na to więcej pozwolić. Przecież nie są bezkarni.
~gość II 21-03-2013 13:13
Jak widać ten układ się sypie, za bardzo zajęli się swoimi posadami i zabrakło czasu na sprawy mieszkańców. Ten układ zatapia Jelenią Górę, która staja się powoli miastem zamierającym. Jeśli nic się nie zmieni to będzie katastrofa i nawet zwalanie całej winy na Wrocław nic nie pomoże.
~Aldona 21-03-2013 13:51
Panie spacerowiczu pierwszomajowy , dziękujemy , że nie będzie Pan ingerował w sprawy PO ! Ciekawe jak taka ingerencja by wyglądała ?
~mafie 21-03-2013 14:05
popis
~Ryś z Klanu 21-03-2013 14:25
W dupie mamy nastroje wewnątrz PO.Jelenia Góra to nie partia polityczna!panie Zawiła podczas Pana kampanii wyborczej zadałem Panu pytanie czy PO będzie miało jakikolwiek wpływ na rządzenie w mieście?Odpowiedział Pan,że wszystkie Pana decyzje będą suwerenne i,że nie będzie żadnych nacisków partyjnych.Już wtedy pan skłamał!Dla mnie jest Pan tylko i wyłącznie zwykłym oszustem!!!Oszukał Pan wszystkich wyborców,przedkładając interes partii nad interes miasta i nie realizując programu wyborczego.Nie jest Pan godzien, choćby zamiatania Placu Ratuszowego!
~Anonim2 21-03-2013 14:32
Coraz częściej prześladuje mnie przekananie, że Polską rządzą ludzie uwikłani w bliżej nieokreśloną "mafię", dbającą przede wszystkim o swoje interesy, układy no i apanaże, co widać po wynagrodzeniach i premiach, szczególnie "wartościowych" i wybitnych managerach, którzy potrafią jedynie dbać o swoją d..ę! Czy godzi się płacić abonamemnt emerytowi, który ma 650 zł, na rzecz wynagrodzenia np. pana Krasko, który zarabia 120tyś co m-c i jeszcze wystąpił o podwyżkę? Taki z Niego geniusz? Ochyda...
~ 21-03-2013 15:31
Kraj w niewoli,kraj sprzedany powstań POLSKO ,skrusz PO kajdany.
~wer 21-03-2013 16:00
A ja tam wierzę, że Wrotniewski chce dobrze.Czy Mu na to pozwolą to jest inna sprawa ale trzeba Mu pomóc i to apel do wszystkich pozostałych Klubów Radnych.Panie Leszku może Pan odbrązowi PO od opini zachłannych na władzę działających bez skrupułów ludzi.Inaczej szkoda tej Jeleniej Góry.
~bg 21-03-2013 16:27
Z Grodzińskim jeszcze nikt nie przegrał. On zawsze wygrywa.
~ 21-03-2013 16:33
Ad.~wer. Aleś naiwny. Przecież Wrotniewski to- przede wszystkim - aktywista PO-partyjny a dopiero potem radny, który w pierwszej kolejności wykonuje decyzje swojego przewodniczącego PO-partii H.Papaja /wiceprezydenta/ lub jego partyjnego pomocnika - szefa od magistrackiego dialogu społecznego. Przecież oni swoje biuro partyjne, zwane wydziałem dialogu społecznego otworzyli w ratuszu 6 m-cy po wyborach. Biuro to jest finansowane z magistrackich pieniędzy. Moim zdaniem to defraudacja publicznego grosza. DOLNOŚLĄZAK
~ 21-03-2013 16:54
Głupotą jest upolitycznianie samorządów dlatego mamy taką Jelenią Górę. Niech lepiej politycy debatują w Warszawie.
~Boss 21-03-2013 17:16
133 tysiące euro dziennie tyle zapłacimy kary za niewdrożenie w Polsce dyrektywy o energii odnawialnej do 2015 roku suma kar wyniesie 3 miliony euro dziennie za niewdrożenie dyrektyw dotyczących oczyszczalni ścieków,emisji gazów cieplarnianych,dyrektywy o żegludze morskiej i wielu innych cały koszt tych kar zostanie przeniesiony na nas obywateli podatników głównie ludzi wytwarzających dobra i usługi dlaczego tak się dzieje bo w Polsce stworzono patologiczny system w którym o wszystkim decydują partyjne kacyki i ich kolesie obywatel nie ma na nic wpływu partyjne kacyki wszystkich opcji dzielą koryto między swoich rodziny ,kolesi tu nie ma już państwa tu są tylko ich interesy POZBYCIE SIĘ WSZYSTKICH PARTYJNIAKÓW ICH RODZIN KOLESI TO JEDYNA DROGA DO NORMALNOŚCI INNEJ NIE MA
~ 21-03-2013 20:45
Bluźnisz, Miłoszu Sa...! Wszystko w rękach Pana Wrotniewskiego?! Co na to Najwyższy? Apage, satanas!
~Wild men 21-03-2013 21:37
link do strony mejlowej prezydenta Marcina Zawiły http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1359&Itemid=263&lang=pl
~ 21-03-2013 21:37
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/referendum_264519.html
~Wild men 21-03-2013 21:41
I jeszcze mała prośba do redakcji. Proszę postawić do pionu tego fircyka CH.W.D.P. do pionu, bo nie wnosi on nic dobrego do forum, no chyba, że on jest na usługach władzy, to trudno, przepraszam.
~Bezrobotny 23-03-2013 20:03
Twoje uwagi co do referendum nie mają racji bytu,Również okręgi jednomandatowe nic nie zminią,Zatrzymałeś się w rozwoju i żyjesz tylko przeszłością.Wracaj do kraju i pokaż co potrafisz.Jelenia Góra czeka na Ciebie i Klimek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group