Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Klub pływacki Just Swim Jelenia Góra rośnie w siłę

Czwartek, 1 grudnia 2011, 1:36
Aktualizacja: 1:36
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Klub pływacki Just Swim Jelenia Góra rośnie w siłę
Fot. użyczone
Reprezentanci Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Pływackiego Just Swim Jelenia Góra z powodzeniem rywalizowali podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego rozgrywanych w miniony weekend w Nowej Rudzie.

W trakcie zawodów wielokrotnie można było obserwować naprawdę „zażartą” walkę o jak najlepsze czasy i miejsca. Wśród dolnośląskiej młodzieży znajdują się członkowie kadry narodowej, którzy bronić będą barw naszego kraju na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Europy w Szczecinie. Już za 2 tygodnie po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pływacka impreza tak wysokiej, międzynarodowej rangi.

W rywalizacji z najlepszymi pływakami kraju dzielnie stawali do bojów zawodnicy Just Swim. Ekipa 13 osób poprawiała swoje najlepsze życiowe osiągnięcia zdobywając łącznie 6 medali oraz 2 miejsca w ścisłym finale w różnych kategoriach wiekowych. Mistrzem Okręgu Młodzików został Szymon Wawryca na dystansie 200m stylem klasycznym. Ponadto, obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, wychowanek jeleniogórskiego klubu, nadal w barwach Just Swim, stawał dwukrotnie na podium odbierając brązowe krążki za wyścigi na 100m stylem klasycznym oraz zmiennym.

Popularna żabka staje się wizytówką Just Swim. Na 100m Joanna Drozd uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii open, a tuż za nią jej koleżanka klubowa Anna Urbańska. Po wyścigu na dwa razy dłuższym dystansie na szyi Asi znalazł się brązowy medal.

Dynamiczny rozwój oraz coraz lepsze wyniki zawodników Just Swim zapowiadają, że rozpoczynający się sezon będzie pełen medalowych sukcesów. Każdego dnia, kiedy miasto jeszcze śpi, spotykają się na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 z uśmiechami na twarzach bo, jak mówią „Pływam bo lubię!”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
191
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group