Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3157
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kłopoty z wymianą dowodów przez system ogólnopolski (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 marca 2015, 7:59
Aktualizacja: 10:20
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
W związku z wadami systemu ogólnopolskiego, który działa na tyle wolno, że opóźnia proces wydawania dowodów osobistych zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak wystosował pismo do ministra administracji i cyfryzacji, zwracając uwagę na ten stan i wskazując skutki wdrożenia systemu przed upewnieniem się co do jego niezawodności, ostulując pilne podjęcie działań, by to poprawić.

Co te problemy powodują w przypadku Jeleniej Góry? Że – dla przykładu - na 276 chętnych, którzy zgłosili się jednego dnia do wymiany dowodu osobistego system umożliwił obsługę tylko 39 osób. Pozostali nie mogli być obsłużeni w tym dniu, pomimo długiego oczekiwania.

- Przy normalnym działaniu systemu proces wydania dowodu osobistego trwał przeciętnie 10 – 15 minut, teraz mamy do czynienia z sytuacjami, kiedy klient, którego obsługę rozpoczynamy o godz. 7.30 wychodzi po złożeniu wniosku o wymianę dowodu o godz. 12.15 – wyjaśniają pracownicy Centrum Obsługi Klienta. – To dla nas przykre sprawy, niemniej żadnym naszym wysiłkiem nie możemy tego przyspieszyć.

Faktem jest też, że niemała grupa zgłaszających się mieszkańców składa wnioski, które nie mogą być załatwione, co dodatkowo komplikuje sytuację, bo oczekujący długo w kolejce przynoszą fotografię, która jest niezgodna z obecnie obowiązującym wzorem – do wniosku załącza się kolorową fotografię o wymiarach 35x45 mm, wykonaną nie wcześniej niż przed 6 miesiącami, wykonaną en face. Zdarza się też, że przychodzą klienci, których ważność dowodu osobistego kończy się u schyłku roku, a przepis nie pozwala na wydanie dowodu z takim wyprzedzeniem.

- Prosimy wszystkich, którzy nie muszą wymieniać dowodu, by wstrzymali się ze składaniem wniosku, bo mamy nadzieję, że praca systemu ustabilizuje się niebawem i problemy wynikające z tempa obsługi znikną. Tymczasem będziemy ograniczać limit dziennych przyjęć do takiej liczby osób, które jesteśmy w stanie w pełni obsłużyć, by nie tworzyć nerwowości wśród oczekujących bezskutecznie na załatwienie sprawy – powiedziano w COK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kora 13-03-2015 10:07
jak zwykle burdel. wprowadzenie systemu polityczne a teraz szeregowi pracownicy będą naprawiać i zbierać biadolenia.
~fifi und du 13-03-2015 17:37
hehe ot polska właśnie... te urzędniczki to skaranie boskie....
~iras 13-03-2015 21:19
Wydanie prawa jazdy zatrzymanego po pół roku to też kłopot, trzeba robić badania koniecznie na Groszowej? Innej możliwości nie ma? To jest korupcja i nabijanie kasy dla miasta i jednej przychodni??? Skandal!!!
~loli 14-03-2015 7:41
kumoterstwo
~ 14-03-2015 18:42
System wyborczy, system nowych dowodow, biletomaty w autobusach i inne to wciaz u nas buble. Czy Polak oprocz kradziezy ,kombinacji, lapowkarstwa jeszcze cos solidnego potrafi? Jaki rzad, taka inteligencja i inzynierka rzesza bublo- tworow.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group