Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7761
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłopoty szybowca: lina wyczepu spadła na kable

Wtorek, 14 lipca 2009, 11:33
Aktualizacja: 17:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kłopoty szybowca: lina wyczepu spadła na kable
Fot. Mar
Sporo strachu najadł się pilot–instruktor szybowca, który podczas lotów szkolno–treningowych z uczniem wystartował z jeleniogórskiego lotniska około godziny 9.30. W szybowcu nastąpiła awaria wyczepu i lina zamiast zostać na ziemi wzbiła się z szybowcem w powietrze, po czym spadła blisko ulicy Wincentego Pola.

Przy wznoszeniu szybowca za wyciągarką nastąpiła awaria wyczepu. Kilkanaście metrów urwanej liny holowniczej grubości palca wraz z szybowcem poleciała w powietrze, po czym spadła na linię średniego napięcia przy ulicy Wincentego Pola. Wywołanie tym spięcie spowodowało awarię prądu. Światła pozbawione są: Grabarów, ulica Łączna i cześć ulicy Wrocławskiej. Obecnie ekipy Energii Pro pracują nad usunięciem usterki. Awaria ma zostać usunięta do godziny 13.00. Na miejscu jest też policja. Na szczęście nikomu z ekipy szybowca nic się nie stało.
- Nic poważnego się nie stało i nie ma powodów do niepokoju – mówi Jacek Musiał, dyrektor jeleniogórskiego aeroklubu. Obydwaj uczestnicy lotu są cali i zdrowi. Na kilka tysięcy wyciągów rocznie awarie zdarzają się bardzo rzadko.

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group